Do desetih kolajn na dveh turnirjih

4 medalje osvojili v Velenju

V Velenju je 18. marca potekal 1. Mednarodni turnir »Rudar Velenje open 2017«, na katerem je nastopilo 300 tekmovalcev iz 6 držav.

Karate klub Trbovlje so zastopali: Žana Dolenc Čučnik, Lara Salkič, Jure Krajnc, Timi Korpar Žveglič in Kenan Isakovič. Vodila sta jih trenerja Edin Salkič in Miha Kovačič.

Vsi Trboveljčani so nastopali v športnih borbah, kjer so dosegli lepe uspehe. V kategoriji deklic nad 40 kilogramov je 3. mesto osvojila Žana Dolenc Čučnik, prav tako tretja je bila v kategoriji mlajših kadetinj do 40 kilogramov Lara Salkič. V finalu pa sta morala priznati premoč nasprotnikov iz Bosne in Hercegovine Jure Krajnc v kategoriji dečkov do 35 kilogramov in Kenan Isakovič med mlajšimi kadeti do 40 kilogramov. Trenerja sta bila s prikazanim znanjem karateistov zadovoljna, saj je bila med predstavniki kluba večina tistih, ki si svoje izkušnje na tekmovanjih izven Trbovelj šele dobro nabirajo.

6 medalj s črnogorskega turnirja

Na povabilo Karate kluba Potoci Pljevlja so se 17. marca Trboveljčani odpravili na 13. mednarodni karate turnir »Pljevlja Open 2017«, kjer je nastopilo 400 tekmovalk in tekmovalcev iz 8 držav.

Na turnirju so nastopili Ervin Salkič, Domen Zidar, Ajdin Mujkanovič, Luka Perc in Sabina Fazlič. Vodil jih je trener in predsednik kluba Bogdan Simerl. Na tekmovanju je sodila Aida Medič.

Vsem petim Trboveljčanom je uspelo osvojiti medaljo. Udeleženca februarskega evropskega prvenstva v Sofiji, Ajdin Mujkanovič in Domen Zidar, sta se uvrstila v finale, kjer je pa obema slabši finalni nastop onemogočil zmago in tako prinesel srebrno medaljo. Smolo je imel tokrat Ervin Salkič, ki mu je nasprotnik v borbi s premočnim in nekontroliranim udarcem onemogočil nastop v finalu in je tako končal tekmovanje na tretjem mestu.

Za zlati medalji sta poskrbela Sabina Fazlič in Luka Perc, predvsem slednji v zadnjem obdobju prikazuje zelo dobre borbe, ki so plod rednega in zagrizenega dela na treningih. Fantje v sestavi Ajdin, Domen in Luka so nastopili še v ekipni konkurenci športnih borb, kjer so po zmagi v polfinalu klonili v finalu ter tako osvojili še eno srebrno medaljo.