Dolani dobili obračun s Korošci

Dolski rokometaši so v uvodni tekmi v domači dvorani Dolanka v derbiju kroga dobili obračun s Korošci.

1.B.DRL – 2. krog
RK Dol TKI Hrastnik – RK Sl.Gradec 2011 29:24(13:12)
Dol pri Hrastniku, 23. 9. 2017 – dvorana Dolanka. Gledalcev 100. Sodnika Kavalar in Nahtigal
DOL: Seme, Kos; Ajdari 3(1), Klepej 7, Brilej 5, Pintar 4, Zobarič, Ulaga, Gospodarič 2, Moljk, Hribšek 2, Grušovnik 2, Ramić 1, Ribič 3, Jakopič 2, Simončič. Trener Begović
SL.GRADEC: Bojić, Turinski; Orter 1, Gorenjak 1, Tomić Denis 1, Bulović 1, Banfro 6, Grobelnik 6, Tomić Ilija 2, Podstenšek, Beđeti, Pajt 3, Poklič 2, Levc, Čapelnik, Yankovskyy. Trener Šerbec
7m: 1/1; 1/-
Izključitve: 6 minut; 6 minut

Dolski rokometaši so na derbiju po boljši igri vseh 60 minut prišli do druge zmage, tokrat proti ekipi, s katero so še v lanski sezoni merili moči med prvoligaši.

​Dolani so odlično začeli in z goli Gregorja Klepeja že takoj v uvodu povedli, najprej s 5:1, nato pa v 18. minuti še z 9:3. Gostje so nalet domačih zaustavili tik pred odmorom, ko so se z golom Francija Pokliča uspeli približati domačim le na gol zaostanka, kar je bil tudi rezultat prvega polčasa.

​Drugi del so domačini začeli poletneje in z učinkovitim napadom ter zbrano obrambo niso dovolili gostom, da bi jih resneje ogrozili. Ti so se sicer v 43. minuti uspeli približati le na -2 razlike (20:18), vendar so Dolani kmalu postavili stvari na svoje mesto in zasluženo vknjižili drugi par točk v letošnji sezoni.