RK Črnomelj – RK Dol TKI Hrastnik 29:29 (14:15)

Črnomelj – 10. 11. 2017. Dvorana Loka. Gledalcev 50. Sodnici Crnojević in Kostecki-Radić

Črnomelj: Bagarić, Peteh, Plut; Kostelec, Pezdirc 1, Štrucelj M.5, Medic, Štrucelj D. 3(1), Horvat 2, Slobodnik 2, Weiss 6, Stariha 7(4), Mihelič 3, Šterk, Slemenšek. Trener Kolbezen

Dol: Seme, Golec, Kos; Brilej 7, Klepej 3, Ajdari 10(6), Blagotinšek, Zobarič, Pintar, Gospodarič 1, Hribšek 1, Grušovnik 5, Ramić 2, Krhlanko. Trener Begović

7m: 5(5); 7(6)
Izključitve: 12 minut, rdeči karton Slobodnik; 10minut
Dolski rokometaši so se v 8. krogu že v petek pomerili z rokometaši Črnomlja in se razšli z neodločenim izidom 29:29.

Čeprav je na tekmo dolska ekipa odšla oslabljena, manjkali so kar trije bolj ali manj standardni: Jakopič, Ribič in Simončič, pa so ves prvi polčas vodili, največ za tri zadetke (4:1 in 5:2), a so domačinom dovolili, da so se jim ti pred odmorom približali na gol zaostanka (14:15). S tem rezultatom pa se je končal tudi prvi del.

V drugem delu Dolani brez pravih idej v napadu

V drugem delu so gostitelji po delnem izidu 6:2 napravili preobrat ter pobegnili in si ustvarili lepo prednost – v 39. minuti je bil rezultat 20:17 v njihovo korist. V tem delu tekme so bili Dolani brez pravih idej v napadu, pa tudi v obrambi so dopustili domačinom, da so neovirano prihajali do zadetkov. Krizne dolske minute so se nadaljevale vse do 50. minute, ko sta se v gostujoči ekipi končno razigrala Amal Ajdari in Matic Grušovnik. Slednji je s svojim petim zadetkom na tekmi poskrbel za novo izenačenje v 52. minuti– 25:25. Toda domačini so takoj odgovorili z dvema zaporednima goloma in v 56. minuti znova povedli 28:26.

Ko je že vse kazalo na domačo zmago, sta za napet zaključek poskrbela Amal Ajdari, ki je v zadnjih minutah zbrano dvakrat zadel s črte sedmih metrov in Jasmin Ramić s svojim drugim zadetkom na tekmi ter svojo izključitvijo v samem zaključku. Domači so v zadnjih sekundah imeli napad za zmago, vendar je poizkus Dina Štruclja uspešno zaustavil odlični dolski vratar Žiga Seme in poskrbel, da se dolski rokometaši iz Črnomlja vračajo neporaženi.

V naslednjem krogu dolski rokometaši v soboto 18.11. v dvorani Dolanka gostijo rokometaše Krim – Olimpija.

Zoran Zore

Mlajši kadet z bronom na državnem prvenstvu

Na državnem prvenstvu je mlajši kadet iz litijskega kluba stopil na oder za zmagovalce. Osvojil je bronasto medaljo. Judo klub Litija je na Državnem prvenstvu...