RK Dol TKI Hrastnik – RK Drava Ptuj 31:30 (13:12)

Dvorana Dolanka, gledalcev 100. Sodnika Sok in Žitnik

RK Dol TKI Hrastnik: Seme, Škorc (12obr.), Sikošek; Klepej 1, Brilej 9(6), Ajdari 5, Pintar, Bauerheim, Guček, Hribšek 5, Mikanović 3, Ramić 2, Zore 5, Jakopič, Ribič 1, Simončič. Trener Cenkar

RK Drava Ptuj: Prvonožac (7obr.), Belec (1obr.); Rajić 4, Žuran 2, Jerenec 3, Jeftić 6, Bračič 3, Maroh 2, Hrupič 1, Gregorc 3(2), Jensterle 3, Sabo, Krasnič, Belić 1. Trener Hrupič

7m: 7(6); 2(2)
Izključitve: 6 minut; 6 minut

Dolski rokometaši se zasluženo veselijo zmage v tekmi 1/16 finala rokometnega Pokala Slovenije. Sinoči so v dvorani Dolanka v zaključnih trenutkih tekme le uspeli streti odpor gostov. Junak tekme je bil tokrat domači vratar Domen Škorc, ki je na sami tekmi zbral dvanajst obramb, ključno pa v zadnjih sekundah tekme, ko je gostom ubranil neoviran strel s črte šestih metrov.

Že pred tekmo je bilo jasno, da bo to dvoboj dveh enakovrednih tekmecev, kar se je na sami tekmi tudi izkazalo. Domačini so večji del prvega polčasa bili v rahli rezultatski prednosti, razlika v njihovo korist se je gibala med 1-3 zadetki prednosti. Ptujčani so se še pred odmorom domačim uspeli približati na minimalni zaostanek.

Tudi v drugem polčasu je bilo je bilo stanje na parketu izenačeno vse do 34. minute, ko so domači po delnem izidu 4:0 ušli gostom na 20:16, v 45. minuti pa že na 23:18. Ko je že vse kazalo, da bomo gledali miren zaključek in zanesljivo zmago domačih pa so se gostje prebudili in se uspeli domačim v 49. minuti približati le na gol zaostanka, 23:22. Sledilo je napetih zadnjih 10 minut, v katerem so Dolani tudi z nekaj sreče uspeli ubraniti rezultatsko prednost in se na koncu veselili težko priborjene zmage.

Pri domačih je tokrat, poleg omenjenega Škorca, v prvem polčasu bil nezgrešljiv s sedmih metrov Klemen Brilej, v drugem pa so se razigrali še Domen Hribšek, Zore Aljaž in Ajdari Amal, vsi s po petimi zadetki v gostujoči mreži, v obrambnih nalogah pa sta se odlično izkazala Jasmin Ramić in Tomaž Ribič. Pri gostih velja omeniti njihova najboljša strelca Rajić Alvara in Jeftić Zorana.

Žrebanje parov 1/8 finala bo potekalo 4. novembra, ob 11. uri, v prostorih RZS.

Litija – Zagorje: Jutri NE bo popolne zapore ceste

Popolna zapora ceste Litija - Zagorje je za jutri odpovedana. Ob sobotah je sicer od 7.30 do 17. ure pri galeriji Šklendrovec napovedana popolna zapora...