ZON.siŠportNova zmaga v boju za obstanek

Liga NLB – končnica za obstanek, 5. krog

DOL TKI HRASTNIK – RK DRAVA PTUJ 38:30 (17:12)

Dvorana Dolanka, gledalcev 100. Sodnika Smolko in Nahtigal

DOL: Seme, Škorc; Klepej 4, Ajdari 7(2), Brilej 4, Zore 5, Pintar, Bauerheim 5, Guček 5, Hribšek 3, Moljk, Ramič 2, Ribič 2, Jakopič 1, Simončič K. Trener Tadej Simončič

PTUJ: Rosič, Žuran S.; Rajić 3, Žuran 7(2), Reisman, Bračič 1, Maroh 3, Hrupič 3, Gregorc 1(1), Jensterle, Krasnič 1, Lesjak 8, Osterc 3. Trener Ivan Hrupič

7m: 2(2); 5(3)
Izključitve: 6 minut; 4 minute

Dolski rokometaši so v 5. krogu Lige NLB – končnice za obstanek pred domačimi navijači zanesljivo premagali rokometaše ptujske Drave. Vodili so od začetka pa do konca srečanja, najvišja prednost pa je v 50. minuti znašala 10 zadetkov v njihovo korist.

Domači so odločno krenili v to srečanje in z golom Jasmina Ramiča v 6. minuti povedli 4:1. Gostje so bili v teh minutah nemočni pred razpoloženim domačim vratarjem Domnom Škorcem, ki je uspešno zaustavljal njihove poizkuse. Prav tako se je tudi na nasprotni strani izkazal ob strelih domačih napadalcev gostujoči vratar Sandi Žuran.

Prednost naraščala iz minute v minuto

Kljub temu je domača prednost iz minute v minuto naraščala, veliko zaslug za to pa ima tudi povratnik po poškodbi dolski organizator igre Domen Hribšek. Natančno je razigraval svoje soigralce, spet je odlično delovala njegova naveza z Kristianom Bauerheimom, hkrati pa je bil uspešen tudi pri strelih na gol. Tako je v 16. minuti po njegovem zadetku domača razlika znašala že + 5. Amal Ajdari in Janez Guček sta prav tako pridno polnila svojo strelsko statistiko, na nasprotni strani pa je Dolanom največ preglavic v prvem delu povzročal njihov najboljši strelec na tekmi , krožni napadalec Žiga Lesjak. Pa vendarle so domači na odmor odšli z lepo prednostjo petih golov – 17:12.

Tudi v nadaljevanju domači niso popuščali, v vratih je Žiga Seme uspešno zamenjal Škorca, v napadu pa so se razigrali še ostali dolski rokometaši. Ko je Aljaž Zore v 50. minuti zadel za do takrat najvišjo prednost na tekmi – 31:21, je domači trener Tadej Simončič v igro poslal tudi igralce s klopi. Ti so uspešno pripeljali tekmo do zaključka ter si prislužili stoječ aplavz svojih navijačev.

Zoran Zore

- Oglaševanje -

Najbolj brano

Mlajši kadet z bronom na državnem prvenstvu

Na državnem prvenstvu je mlajši kadet iz litijskega kluba stopil na oder za zmagovalce. Osvojil je bronasto medaljo. Judo klub Litija je na Državnem prvenstvu...