Rudar suvereno do novih točk

RK Sevnica – RD Rudar 25:37 (10:17)

Sevnica, 11.02.2017 ob 1900, ŠD Sevnica (100 gledalcev); sodnika Škvarč in Štrigl, delegat Lah

RK Sevnica: Žičkar, Zakrajšek, Kolman Ti., Krnc Ž., Mrgole N. 2, Kneževič 3, Kolman To. 4, Krnc D., Župevc 2, Kuhar 8, Kovač, Zelič 1, Kozole 5 (2), Janev; trener: Aleš Pinterič

RD Rudar: Škrabar, Frece, Polanec 1, Ravkič 1, Ranevski 9, Sendelbah, Kozinc 3, Kovač 6, Radulovič, Hočevar 8 (3), Habjan 2, Krajnc, Žagar 1, Lenart 3, Novak 2 (1); trener: Jaka Keše

Sedemmetrovke: RK Sevnica 2 (3); RD Rudar 4 (5)

Izključitve: RK Sevnica 4 min; RD Rudar 8 min

Rudar se je 11. februarja odpravil na pomembno gostovanje k trenutno zadnje uvrščeni Sevnici. Razlika na lestvici je bila pred tekmo 7 točk. Sevničani so se na domačem terenu želeli znebiti zadnjega mesta, Trboveljčani pa stremijo k nabiranju točk in utrditvi položaja na sredini lestvice.

V jesenskem delu je Sevnica gostovala v Dvorani Polaj v drugem krogu in se upirala vse do 50. minute. Razlika do takrat ni presegla 4 zadetkov prednosti in Rudar je šele v zadnjih minutah srečanja potrdil prvo prvenstveno zmago v sezoni in vknjižil točki. Ekipi sta se razšli z rezultatom 29:21.

Stopili so na plin

Tudi tokrat se je srečanje začelo precej izenačeno in igra nikakor ni stekla. Šele v zaključku polčasa je Rudar z delnim izidom 1:5 odšel na odmor s prednostjo sedmih zadetkov (10:17). V nadaljevanju srečanja so to prednost, kljub manjšim približanjem Sevničanov, uspeli zadržati do 50. minute, nato pa stopili na plin, tudi z nekaj svežine s klopi in srečanje dobili z dvanajstimi goli prednosti (25:37). Na tekmi so vsi igralci dobili priložnost za igro, najnatančnejša sta bila tokrat Ranevski (9) in mladi reprezentant Hočevar, ki je zadel osemkrat.

Rudar ima tako na računu 13 točk in je trenutno na 9. mestu lestvice.

V naslednjem krogu prihaja v Dvorano Polaj ekipa RK Krško, ki trenutno zaseda 7. mesto lestvice in ima na svojem računu 19 točk. V jesenskem delu so bili Krčani boljši. Takrat sta se tekmeca razšla z rezultatom 41:34.