Slavili Oskarjevci, Barbari in Šajspoh Rangerji

V 14. tednu Košarkarske rekreativne lige Zasavje so se v dvorani OŠ Trbovlje odigrale tri tekme, na katerih so brez večjih presenečenj slavili Oskarjevci, Barbari in Šajspoh Rangerji.

ETV 38 : 74 Oskar Trbovlje

Prva tekma večera je potekala brez posebnosti. Obe ekipi sta nastopili z rahlo okrnjenimi postavami, vendar so kljub temu favorizirani Oskarjevci začeli zelo napadalno in z dobro prvo četrtino prešli v vodstvo 25 : 9. V drugi četrtini so se prebudili televizijci in najboljši strelec lige Timi Tomažič, ki je s tremi zadetimi trojkami poskušal narediti preobrat. Po polčasu je sledila še ena izjemna četrtina Trboveljčanov, ki so igrali dobro obrambo in s hitrimi protinapadi zlahka dosegali koše. Četrtino so dobili s kar 24 : 0. V zadnji četrtini so ETV-jevci pokazali borbo do zadnje minute in se še upirali domačinom, vendar je bila razlika že prevelika, da bi naredili preobrat.

Oskar Trbovlje: Božjak 19, Hribšek 12, Hutar 12, Cestnik 9, Perko 6, Tominšek 6, Vran 6, Šimunič 4

ETV: Tomažič 16, Drolc T. 7, Odlazek 7, Drolc A. 4, Manfredo 2, Medved 2

Tiferji Laško 26 : 47 Barbari

Druga tekma je veljala za derbi tedna, saj sta bili ekipi ena ob drugi na lestvici in obe v zadnjih tednih pokazali zelo dobro igro. Kljub temu pa Laščanom nikakor ni stekla igra, kar so Hrastničani takoj izkoristili in v drugi četrtini naredili razliko 14 točk. V drugem polčasu so nadaljevali s hitro igro in dobro obrambo, Tiferji pa nikakor niso našli poti do koša in prednost je le še naraščala. Po treh četrtinah so Barbari vodili že 42: 17. V zadnjem delu tekme so Laščani še pokazali nekaj odpora, ampak je bila razlika že neulovljiva in Barbari so tekmo mirno pripeljali do konca za 5. zmago v sezoni.

Tiferji Laško: Vrščaj 8, Teržan 6, Gajšek 4, Kolšek 3, Požun 2, Mirt 2, Skok 1

Barbari: Otopal 14, Golotič 11, Kumberger 9, Deželak 8, Tilinger 3, Majes 2

ŠD Knapi 34 : 48 Šajspoh Rangers

Zadnja tekma se je začela zelo izenačeno, po prvi četrtini je bila razlika le 4 točke. V drugi četrtini tekme pa so se prebudili Laščani, ki so z delnim izidom 11 : 0 naredili prednost 10 točk. V tretji četrtini je prednost Rangersov le še naraščala. Po 30. minutah igre so vodili za 15 točk, v zadnjem delu srečanja pa so le še zadržali razliko in tekmo pripeljali do konca brez večjih odporov Knapov. S tem so vpisali 4. zmago sezone, Knapi pa še vedno ostajajo na 8. mestu, zadnjem ki še pelje v končnico.

ŠD Knapi: Dujakovič 11, Hasanovič 7, Hančič 4, Žagar 3, Pišek 3, Rota 2, Deželak 2, Vidas V. 2

Šajspoh Rangers: Fantinato 15, Smiljič 10, Brkljačič 8, Požin M. 7, Siljan 4, Topolšek 2, Remškar 2