Trboveljčanom 18 medalj

V Žalcu je 23. septembra potekala 2. Pokalna tekma Karate zveza Slovenije za starosti do 18 let v Žalcu. Nastopilo je 397 tekmovalk in tekmovalcev iz 47 slovenskih klubov.

V skupnem seštevku 2. Pokalne tekme Karate zveze Slovenije so Trboveljčani z 18 osvojenimi medaljami zasedli tretje mesto. Tokrat je kar 13 mladih Trboveljčanov prvič nastopilo na uradni tekmi KZS in kar nekaj se jih je že zavihtelo na zmagovalni oder.

V katah posamezno je tokrat edino medaljo osvojila Laura Božjak, bronasto v starostni kategoriji kadetinj. V katah ekipno smo osvojili štiri medalje. Najboljši so bili mlajši kadeti v sestavi Tilen Grivec, Marko Markuljevič in Denis Šehič ter mladinci Alen Isakovič, Ervin Salkič in Domen Zidar.

Srebrno medaljo so osvojile mlajše kadetinje Simona Češarek, Klara Lesar in Lara Salkič. Do svoje prve medalje, in sicer bronaste, pa so prišli malčki Matevž Golob, Daniel Haralovič in Nik Mrgole.

13 medalj v športnih borbah

V športnih borbah smo osvojili 13 medalj. Svoje prve medalje na uradnih tekmah Karate zveze Slovenije so osvojili Žana Dolenc Čučnik pri deklicah nad 40 kilogramov srebrno ter bronaste medalje Enej Drnovšek pri malčkih do 30 kilogramov, Zak Škofljanc pri mlajših kadetih do 45 kilogramov in Timotej Korpar Žveglič pri mlajših kadetih do 55 kilogramov.

Urša Haberl

Izkušenejši tekmovalci so osvojili preostalih devet medalj v športnih borbah, in sicer bronaste Denis Šehič in Kenan Isakovič pri mlajših kadetih do 40 kilogramov, Erik Teo Košmrlj med kadeti do 63 kilogramov ter Ervin Salkič pri mladincih do 61 kilogramov.

Na drugo stopničko zmagovalnega odra sta stopila Tilen Grivec pri dečkih do 45 kilogramov in Alen Isakovič med kadeti do 70 kilogramov. Tako kot na 1. Pokalni tekmi KZS, ki je bila meseca aprila v Luciji, so tudi tokrat zlate medalje osvojili Urša Haberl med mladinkami do 53 kilogramov, Domen Zidar med mladinci do 61 kilogramov in Ajdin Mujkanovič med mladinci nad 76 kilogramov.