11.1 C
četrtek, 28. marca 2024
ZON.siŠportTrboveljski karateisti so se okitili z zlatom in srebrom

Trboveljski karateisti so se okitili z zlatom in srebrom

V kranjski športni dvorani Planina je v soboto, 16. septembra, potekal mednarodni karate turnir „Kranj open“ na katerem je nastopilo 200 tekmovalcev iz 5 držav. Za Karate klub Trbovlje so nastopili: Denis Šehič, Marko in Uroš Markuljevič ter Kenan in Alen Isakovič. Tekmovalce sta vodila trenerja Aljaž Vesenjak in Rok Lopan.

V okrnjeni konkurenci se je vsem petim tekmovalcem uspelo uvrstiti v finale. Pri mlajših kadetih do 40 kilogramov je potekal trboveljski finale, kjer sta se pomerila Denis Šehič in Kenan Isakovič. Zmagal je slednji ter tako osvojil zlato, Denis pa srebrno medaljo.

Srebrni medalji sta osvojila tudi dvojčka Marko in Uroš Markuljevič. Prvi pri mlajših kadetih do 50 kilogramov ter drugi nad 50 kilogramov. Za peto medaljo je poskrbel Alen Isakovič v kategoriji kadetov do 70 kilogramov.

Kljub petim medaljam trenerja nista bila najbolj zadovoljna s pristopom in prikazanimi borbami tekmovalcev. Ti bodo morali v bodoče na treningih prikazati več samodiscipline in želje po napredku, če bodo hoteli doseči rezultate svojih starejših klubskih kolegov.

Vse, ki bi se radi vpisali v Karate klub Trbovlje vabimo, da se nam pridružijo v ponedeljek in sredo med 17.00 in 18.00 uro v Večnamenskem prostoru Osnovne šole Trbovlje.

Mlajši kadet z bronom na državnem prvenstvu

Na državnem prvenstvu je mlajši kadet iz litijskega kluba stopil na oder za zmagovalce. Osvojil je bronasto medaljo. Judo klub Litija je na Državnem prvenstvu...