11 C
petek, 29. marca 2024
ZON.siAktualno"Vseeno sem se boril do konca"

“Vseeno sem se boril do konca”

“Res je, če ne poskusiš, ne veš; vseeno sem se boril do konca,” je po končani 15. etapi dirke na svoji Facebook strani zapisal kolesar Primož Roglič, ki se je letos udeležil razvpite kolesarske dirke Tour de France.

Odlično četrto mesto v nedeljski etapi

V 15. etapi dirke po Franciji, ki je dolga 189,5 kilometrov je bil med kolesarji, ki so skušali ujeti zmagovalca tudi Roglič, a kolesarji med sabo niso sodelovali in v lovu niso bili uspešni. Roglič je v nedeljski etapi tako zasedel četrto mesto, kar je njegov najboljši rezultat na Touru.

Po dnevu počitka je včeraj sledila 16. etapa dirke, danes pa bo potekala 17. etapa, dolga 183 kilometrov, s pričetkom ob 12.20 uri po lokalnem času. Zadnja, 21. etapa dirke, dolga 103 kilometre, se bo začela v soboto ob 16.50 uri po lokalnem času. Dirka se bo tako zaključila v soboto v Parizu.

Dirka se je začela v soboto, 1. julija, v nemškem Dusseldorfu (Foto: letour.fr)