petek, 29. marca 2024
ZON.siŠportZ dveh gostovanj s polovičko ter vzponom Rudarjeve mladosti

Z dveh gostovanj s polovičko ter vzponom Rudarjeve mladosti

ŠD Škofljica Pekarna Pečjak – RD Rudar 34:22 (17:13)

Škofljica, 14. 10. 2017 ob 19. uri, ŠD Škofljica (130 gledalcev); sodnika Pirc in Murko, delegat Krašna

ŠD Škofljica Pekarna Pečjak: Šega, Nered 4, Glavič, Pangerc 2, Grojzdek 5, Regner 3, Žnidaršič 1, Zgonec, Vidmar 1, Marolt 3, Lešek 3, Krese 1 (1), Demšar 2, Pucelj 8 (3), Podmenik 1, Štavar; trener: Aleš Repina

RD Rudar: Škrabar, Polanec 2, Kozole 3, Sendelbah 1, Kozinc 1, Frece, Kocijančič 1, Radulovič, Novak 1, Hočevar 6 (3), Setnikar 4, Krajnc, Deković, Lenart 2, Draksler 1, Žibert; trener: Jaka Keše

Sedemmetrovke: ŠD Škofljica Pekarna Pečjak 4 (5); RD Rudar 3 (3)

Izključitve: ŠD Škofljica Pekarna Pečjak 10 min; RD Rudar 2 min

Rudar je imel v 5. in 6. krogu po razporedu dve zahtevni gostovanji. Najprej vodilno Škofljico, nato vedno neugoden Črnomelj, kjer so ostali še neporavnani računi z lanske sezone.

Gostovanje na Škofljici je sledilo ravno po odhodu Ranevskega v Maribor in povratku Lenarta v ekipo. Precej negotovi so se tako Rudarjevi igralci odpravili na Škofljico, kar se je kmalu pokazalo tudi na igrišču. Domačini so povedli s 5:2 in vzdrževali prednost do odmora (17:13). V drugem polčasu se zadeve za Rudar niso izboljšale in domačini so bili v naletu, kar je prineslo le še višjo prednost. V 42. minuti je prednost znašala že 8 golov (23:15). Do konca srečanja domačini ničesar niso prepustili naključju ter vztrajali v svojem tempu in tako srečanje dobili z rezultatom 34:22. Pri Rudarju so dobili priložnost vsi igralci, najučinkovitejši pa je bil Hočevar, ki je zadel šestkrat. Pri Škofeljčanih je bil najučinkovitejči Pucelj, ki je zadel osemkrat.

RK Črnomelj – RD Rudar 27:34 (13:14)

Črnomelj, 21. 10. 2017 ob 19. uri, ŠD SŠ Črnomelj (200 gledalcev); sodnika Kržan in Romih, delegat Stropnik

RK Črnomelj: Pezdirc 2, Štrucelj M. 2 (2), Medic, Bagarič, Štrucelj D. 5 (4), Peteh, Horvat, Slobodnik 3, Weiss 2, Stariha 8, Mihelič, Hudelja, Aupič, Slemenšek 5; trener: Marjan Kolbezen

RD Rudar: Škrabar, Polanec 4, Kozole 1, Sendelbah 2, Kozinc, Frece, Kocijančič 4, Radulovič, Novak 2, Hočevar 15 (7), Setnikar, Krajnc, Jager, Lenart, Draksler, Žibert; trener: Jaka Keše

Sedemmetrovke: RK Črnomelj 6 (7); RD Rudar 7 (8)

Izključitve: RK Črnomelj 6 min; RD Rudar 8 min

Po porazu s Škofljico v 5. krogu so igralci Rudarja odšli na vroče gostovanje v Črnomelj, kjer so letos spomladi izgubili za zadetek. Proti izredno motiviranim in čvrstim domačinom so začeli nekoliko v krču, svoje pa je s svojimi izrednimi posredovanji dodal še vratar Peteh. Po minuti odmora so se igralci držali dogovora in igrali bolj v širino, kar sta krilna igralca Hočevar in Polanec izkoriščala. Hkrati je prvič po dolgotrajni odsotnosti s svojimi prodori navduševal Luka Lenart. Tako se je prednost Črnomlja vztrajno topila. Po nekaj neumnih prekrških domačinov so igralci Rudarja izkoristili številčno prednost igralcev na igrišču in na odmor odšli z golom prednosti.

Drugi polčas so nadaljevali v visokem ritmu in vztrajno polnili domačo mrežo. Strelsko formo je zadržal Hočevar. Ustavili so njihovo zunanjo linijo, razigral se je še mladi Kocijančič. Tako je bil rezultat ves čas kontroliran. Ponovno je sedemmetrovko ubranil vratar Škrabar, na koncu pa se je z nekaj zaporednimi obrambami izkazal še mladinski vratar Žibert. S psihološkega vidika pomeni zmaga za mlado ekipo ogromno, takšno pa je bilo tudi veselje po tekmi. Pri Črnomlju je bil z osmimi zadetki najučinkovitejši Stariha, pri Trboveljčanih pa mladi Hočevar, ki je zabil kar petnajstkrat.

Po dveh zahtevnih gostovanjih čaka Rudar domača tekma, kjer mu bo nasproti stala ekipa Dola. Gostovanje lanskega prvoligaša in zasavskega soseda v Dvorani Polaj napoveduje velik zasavski derbi. Nenazadnje ekipi loči le točka na prvenstveni lestvici.

POZOR: Delovanje urgentnega centra v aprilu zelo omejeno!

Delovanje urgentnega centra v Splošni bolnišnici Trbovlje bo večino aprila močno omejeno. Začeli bodo z montažo novega CT aparata, s katerim bodo lahko delali...