Poročilo tekme 11. kroga 1. A DRL –ženske

RK Zagorje : ŽRK Aklimat Ptuj 34:19 (19:8)
Športna dvorana Zagorje, gledalcev: 80. Sodnika: Pirc Branko, Šilc Janez

Zagorje: Zubak (3 obr.,1x7m), Perić A. (10 obr.), Golob (6 obr.); Stanko 4, Panger 6, Rebolj 6, Voglar 4(2), Ražem 8, Vrbnjak 4, Ljepoja, Prašnikar T., Perić I. 1(1), Cilenšek, Matavš 1. Trener: Bojan Voglar

Ptuj: Knaus (3 obr), Pušnik (6 obr.); Mateša 4(2), Kac1, Kreft 1, Ivančič 1, Kolednik, Borovčak, Selinšek 7(2), Korotaj 2, Gomilšek, Markovič 3. Trener: Tomaž Zeljič.

Sedemmetrovke: Zagorje 3/5, Ptuj 4/5.

Izključitve: Zagorje 4 minute, Ptuj 6 minut.

Tekam se je začela z napakami na obeh straneh. Šele v peti minuli so prvič in tudi zadnjič povedle gostje za golom Mateše. Vendar pa se je tekma hitro obrnila v korist domače ekipe. Z borbeno in čvrsto igro v obrambi na čelu z vratarko Peričevo so domače že v 9 minuti vodile 4:1. Do 17 minute so Ptujčanke še nekako držale korak in rezultat je bil 9:6.

Nato pa so domačinke le stopile na gas in do konca polčasa naredile delni rezultat 10 : 2 in tekma je bila tako odločena. Pohvali velja vratarko Andreo Perić, ki je do konca polčasa zbrala 10 obramb in desno krilo domačih, ki je že v prvem polčasu dosegla 7 od svojih 8 zadetkov.

V drugem polčasu pa so dobile priložnost mlade domače igralke in vratarki Pia Golob in Ajda Zubak. Te se odigrale zelo dobro in razliko do konca tekme še povečale do končnih 15 zadetkov prednosti.

Litija – Zagorje: Jutri NE bo popolne zapore ceste

Popolna zapora ceste Litija - Zagorje je za jutri odpovedana. Ob sobotah je sicer od 7.30 do 17. ure pri galeriji Šklendrovec napovedana popolna zapora...