ZON.siŠportZagorjanke vpisale novo zmago

Zagorjanke vpisale novo zmago

RK Zagorje : RK Ljubljana 25:18 (13:10)
Športna dvorana Zagorje, gledalcev: 95. Sodnika: Matic Knez, Miloš Turnšek.

Zagorje: Perić A. (7 obr., 1x7m), Golob (6 obr.); Stanko 9, Panger 2, Rebolj 8, Voglar 2 (2), Ražem 1, Skrinjar 1, Vrbnjak, Ljepoja 1, Perić I., Matavš 1. Trener: Bojan Voglar

Ljubljana: Arhanič, Jantol (12 ob), Curk; Bon-Brzin 4(1), Urbančič, Hočevar, Vučko 4, Černivec, Novak, Vončina 2, Oder 6(3),Tomasović, Beganović 2(1). Trener: Anđelković Ilija.

Sedemmetrovke: Zagorje 2/2, Ljubljana 3/4.
Izključitve: Zagorje 4 minute, Ljubljana 0 minut.

Domačinke so tekmo 13. kroga A DRL začele v nekakšnem krču in v prvih minutah nikakor niso mogle zadeti. Še čiste strele na gol je obranila gostujoče vratarka Jantol. Tako so gostje iz Ljubljane v 6. minuti povedle 0:2. Nato je tudi domača vratarka Golobova (na koncu 6 obramb) obranila nekaj strelov in so Zagorjanke v 12. minuti prvič povedle z golom Tjaše Stanko.

Domače igralke so kljub dobro izvedenim akcijam grešile še naprej. Seveda so v tem svojo priložnost videle tudi Ljubljančanke in tako ostajale še naprej v igri za zmago. V 19. minuti so izenačile na 7:7 in še v 25. minuti na 9:9. Prav gotovo je bil ključni trenutek tekme, ko je domača vratarka Andrea Perić obranila v 26 minuti strel iz 7 metrov Odrovi. Nato so Zagorjanke rutinirano pripeljale prvi polčas do treh golov prednosti 13:10.

Drugi polčas bolj zbrano in agresivno v obrambi

Zagorjanke so drugi polčas začele bolj zbrano in še bolj agresivno v obrambi in pozitiven rezultat se je hitro pokazal. S tremi zadetki Reboljeve in golom v 37 minuti Tjaše Stanko so domače povedle 17:11. tako se bila tekma praktično odločena. Tudi gostjam je začelo zmanjkovati moči in so domače v 51. minuti z golom Skrinjarjeve prvič povedle za 8 golov prednosti 22:14. Zatem so priložnost dobile še ostale domače igralke, čeprav so zaradi bolezni manjkale kar štiri. Omeniti je potrebno še Nino Oražem, ki je kljub preležani virozi v soboto le stisnila zobe in odigrala tekmo.

Zagorjanke ostajajo še naprej na 2. mestu na prvenstveni lestvici. Toda prvenstvo poteka naprej in v petek, 10. februarja, jih čaka nova težka preizkušnja – derbi 14. kroga v Celju ob 20. uri.

POZOR: Delovanje urgentnega centra v aprilu zelo omejeno!

Delovanje urgentnega centra v Splošni bolnišnici Trbovlje bo večino aprila močno omejeno. Začeli bodo z montažo novega CT aparata, s katerim bodo lahko delali...