14.1 C
petek, 29. marca 2024
ZON.siŠportZasavci izjemno uspešni v Varšavi

Zasavci izjemno uspešni v Varšavi

V torek, 4. julija, se je iz Varšave, s 4. svetovnega prvenstva v crossmintonu (prej imenovan speed badminton), vrnila slovenska reprezentanca, ki je bila med najuspešnejšimi sodelujočimi državami.

Osvojili 3 zlate, 2 srebrni in 6 bronastih

Trboveljske barve je zastopal mladinec Jaša Jovan, sicer član trboveljskega kluba ŠD Speed Trbovlje in dijak tretjega letnika računalniške smeri na Srednji tehniški in poklicni šoli Trbovlje. Jaša je osvojil prvo mesto in s tem naslov svetovnega prvaka v kategoriji fantov do 18 let. S tem in z borbo, vredno zmagovalca, je opravičil visoko drugo mesto, ki ga zaseda na jakostni lestvici Mednarodne crossmintonske zveze. Za osvojitev prvega mesta je Jaša odigral 6 tekem. V skupinskem delu je gladko v dveh nizih premagal vse nasprotnike v svoji skupini. V četrtfinalu je v treh nizih ugnal Richter Philipa iz Nemčije. V polfinalu pa si je z zmago proti Haab Morrisu iz Švice zagotovil mesto v finalnem dvoboju. Tako sta se v finalu pomerila prvi nosilec turnirja Nico Franke iz Nemčije in Jaša kot drugi nosilec. Glede na to, da je bilo finale odigrano ob 22.30 uri, je Jaša premogel še toliko moči in taktike, da je gladko v dveh nizih s 16:11 in 16:8 premagal nemškega predstavnika in se upravičeno veselil naslova svetovnega prvaka mladinske kategorije fantov do 18 let.