11.8 C
četrtek, 28. marca 2024
ZON.si1+1=2Zimsko državno prvenstvo v plavanju

Zimsko državno prvenstvo v plavanju

V nedeljo, 29. 1. 2017, se je v mariborskem Pristanu končalo 4-dnevno državno prvenstvo v plavanju, ki so se ga zelo uspešno udeležili naslednji trboveljski plavalci: Tilen in Žiga Šintler (tudi dijaka GESŠ Trbovlje), Tim Dolanc ter dekleta Kaja Imperl, Daša Krajnc in Nika Todorovič.

Izredno naporno štiridnevno tekmovanje, ki je potekalo z dopoldanskimi predtekmovanji in popoldanskimi finali, so z uspehi zaznamovali tudi naši plavalci, ki so se pogumno spopadli s konkurenco 410 plavalcev iz 26-ih slovenskih klubov, ki imajo neprimerno boljše pogoje za trening.

Neverjeten dosežek je zopet uspel kadetskemu reprezentantu Žigi Šintlerju, saj je v sedmih nastopih osvojil 7 (SEDEM!) kolajn in postal najuspešnejši kadet na tem prvenstvu! Zmage je dosegel na 50 m – prsno, 200 m – prsno, 400 m –  mešano, srebro na 100 m – prsno in 200 m –  prosto, kjer so odločale stotinke, ter bron na 400 in 800 m – prosto. Poleg tega je na 200 m – prsno osvojil tretje mesto v absolutni kategoriji in se uvrstil na reprezentančno tekmo »Četveroboj narodov«, ki bo marca v Banja Luki.

Tilen Šintler, ki je s polnoletnostjo prešel v kategorijo članov, pa se je kar 6-krat uvrstil med najboljše člane, a do medalje mu, na žalost, ni uspelo priplavati. Poškodba ramena, ki se mu vleče že kar nekaj časa, ter obveznosti v šoli (Tilen je dijak 4. letnika gimnazije in pred njim je splošna matura!), mu pač onemogočajo doseganje rezultatov, ki pa jih je, nedvomno, sposoben doseči.

Tako so najstarejši plavalci uspešno zaključili zimsko sezono, a na počitek ne morejo računati. Sezona tekmovanj se nadaljuje v 50-metrskih bazenih, kjer so odplavani rezultati edini merodajni za uvrščanje na velika prvenstva. Tako Žigo že v naslednjih tednih čaka lovljenje norme za Evro igre mladih, pred mlajšimi pa so tudi še državna zimska prvenstva.

Čestitke vsem, tudi najmlajšim, za odlične uvrstitve, krasne rezultate!

Martin Raušl,

Plavalni klub Lafarge Cement Trbovlje

Mlajši kadet z bronom na državnem prvenstvu

Na državnem prvenstvu je mlajši kadet iz litijskega kluba stopil na oder za zmagovalce. Osvojil je bronasto medaljo. Judo klub Litija je na Državnem prvenstvu...