Doma Šport Brez medalj iz univerzitetnega prvenstva

Brez medalj iz univerzitetnega prvenstva

Od 31. julija do 3. avgusta je v Zagrebu potekalo Evropsko univerzitetno prvenstvo v karateju, kickboxu, judu in taekwondoju, ki se ga je udeležilo 1300 tekmovalcev iz 404 univerz iz 36 držav. Slovenske barve je na Hrvaškem zastopalo devet študentov, med njimi tudi dva člana trboveljskega kluba Barbara Haberl in Blaž Hribovšek.

Barbara je v kategoriji do 55 kilogramov izgubila z Italijanko, ta je v nadaljevanju zabeležila tri zmage in se uvrstila v finale ter tako omogočila Barbari repasaž in možnost za bronasto medaljo. Prvi repasaž je Barbara izgubila, a kljub dvema porazoma osvojila 9. mesto.

Blaž je po prostem prvem krogu izgubil v drugem proti Francozu po sodniški odločitvi, saj se je borba končala z neodločenim rezultatom. Slovenski karateisti se iz Zagreba vračajo brez vidnejše uvrstitve.