Trbovlje
petek, 29. marca 2024
ZON.siŠportDarko Jorgič na Otočcu do treh naslovov

Darko Jorgič na Otočcu do treh naslovov

V SRC Otočec je 18. in 19. 4. 2015 potekalo 24. državno prvenstvo RS v namiznem tenisu za mladince in mladinke. Po pričakovanju je bil junak turnirja Hrastničan Darko Jorgič, ki je pobral poln komplet zlatih odličij, medtem ko je pri dekletih Tamara Pavčnik osvojila eno zlato, eno srebrno in eno bronasto odličje.

Treba je poudariti, da sta mlada Hrastničana v letošnji sezoni odigrala tri državna prvenstva: člansko, mladi člani U-21 in mladinsko in osvojila maksimalno število medalj 16.

Odlični rezultati doseženi na državnem prvenstvu so jima prinesli vozovnico na svetovno člansko prvenstvo, ki se bo odvijalo prihodni teden v meki namiznega tenisa Kitajski. Oba sta danes že pričela z zadnjo etapo priprav pred odhodom z ostalimičclani reprezentance. Barve Slovenije bodo branili poleg Darkota in Tamare se Bojan Tokič, Jan Žibret, Manca Fajmut in Alex Galič. V nacionalnem namiznoteniškem centru v Novem mestu pridno trenirajo pod vodstvom se dveh Hrastničanov Vesne Ojsteršek in Jožeta Urha.

Avtor: Andreja Ojsteršek Urh