ZON.siŠportDo nove zmage težje od pričakovanj

Do nove zmage težje od pričakovanj

1.B.DRL – 18. krog
RK Dol TKI Hrastnik – RD Butan plin Izola 20:19 (9:9)

Dol pri Hrastniku – 2. 3. 2018. Dvorana Dolanka, gledalcev 100. Sodnika Štrigl Miran in Ocvirk Drago

DOL: Seme, Kos; Brilej 2(1), Klepej 2, Ajdari 7(3), Zobarič, Pintar, Bauerheim 1, Gospodarič, Blagotinšek, Hribšek 4, Cigler 1(1), Ramič, Ribič, Jakopič 2, Simončič 1. Trener Aleš Sirk

IZOLA: Aleksič, Logar; Jurič, Mičović 1, Smej, Božič 5(4), Beganović 2, Žgavec, Peharc, Poberaj – Urh 4, König 3, Čolič 1, Madžarević 2, Milunović 1. Trener Peter Pucelj

Sedemmetrovke: 5(5); 7(4)

Izključitve: 8 minut; 10 minut (diskv. Beganović)

Napeto in izenačeno srečanje

Rokometaši RK Dol TKI Hrastnik so zabeležili novo zmago. V dvorani Dolanka so šele v zadnjih petih minutah strli žilav odpor gostov z Obale. Gledalci so lahko spremljali napeto in vseskozi izenačeno srečanje, kjer si nobena od ekip ni priigrala izdatnejše prednosti. Čeprav so domači v 23. minuti povedli 9:6, so jih gostje z delnim izzidom 3:0 kmalu ujeli in ekipi sta na odmor odšli poravnani.

Težko priborjena, a zaslužena zmaga

Tudi v drugem polčasu je potekala izenačena tekma vse do 47. minute, ko so gostje s zadetkom njihovega najboljšega strelca Petra Božiča zadnjič na tekmi povedli 17:16. Sledile so uspešne dolske minute, kjer so domači po preobratu znova povedli, tokrat z 19:17. Vendar se tudi gostje še niso vdali, sledil je njihov preobrat in v 55. minuti novo izenačenje – 19:19. V naslednjem napadu je Domen Hribšek gostitelje znova popeljal v vodstvo, kar se je kasneje izkazalo, da je bil to tudi zadnji in hkrati zmagoviti zadetek na tekmi. Do konca so ostale še štiri minute, vendar so mreže na obeh straneh obmirovale.​

Težko priborjena, vendar na koncu povsem zaslužena zmaga, pa čeprav so tudi gostje imeli svoje priložnosti, ki pa jih niso znali, oziroma uspeli izkoristiti. Dolski rokometaši so se s to zmago in porazom do tega kroga drugo uvrščene Škofljice v Trbovljah, zavihteli prav pod vrh.