8.8 C
petek, 29. marca 2024
ZON.siŠportDolski rokometaši nadigrali favorita

Dolski rokometaši nadigrali favorita

Od prve do zadnje minute so se odlično kosali s favoriziranimi gosti, v zaključku tekme pa izkoristili svojo priložnost in popolnoma zasluženo zmagali.

Dolski rokometaši so v soboto 2. marca 2019, v 20.krogu Lige NLB, v dvorani Dolanka gostili trenutno drugo uvrščeno moštvo državnega prvenstva.

RK Dol TKI Hrastnik: Nunčič 11 obramb, Seme; Brilej 4, Klepej 11 (3), Ajdari 5 (1), Grušovnik, Pintar, Bauerheim 1; Trener: Aleš Sirk.

RD Riko Ribnica: Glavan 3 obrambe, Klarič 3 obrambe; Strmljan 3, Horvat 1, Vujačić 5, Žagar 4, Knavs 5 (3), Ranisavljević, Pahulje, Lešek 2; Trener: Siniša Markota.

7m:4(4); 3(3)
Izključitve: 2 minuti; 8 minut

Po slabi predstavi nov uspeh

Po slabi predstavi in visokem porazu v prejšnjem krogu v Mariboru, so tokrat pred svojimi navijači pokazali vse svoje znanje in zmagovalni karakter.

Začetek tekme v dvorani Dolanka je postregel z izenačenim bojem, nato pa so si gostje v 22. minuti priigrali tri gole naskoka (10:7), a so trdoživi dolski rokometaši v petih minutah nadaljevanja izvedli bliskovit preobrat in z delnim izidom 4:0 povedli 11:10.

V zadnji minuti prvega dela so imeli celo napad za 14:12, vendar je strel Luke Koprivca končal poleg vrat, gostje pa so v nasprotnem napadu preko Vujačić Rista še pred odhodom na odmor uspeli rezultat izenačiti na 13:13.

V drugem polčasu je prvih deset minut dvoboja potekalo izenačeno, vse do rezultata 16:16. Sledilo je vodstvo Ribničanov  19:16.

Vendar so Dolani s srčno in borbeno igro ta zaostanek v naslednjih minutah, z vztrajnostjo, zmanjšali.

Z zadetkom najboljšega strelca na tekmi Gregorja Klepeja so v 48. minuti ujeli priključek, v 51. minuti pa po dolgem času spet povedli 24:23 Sledile so izjemno napete zadnje minute, v katerih ni manjkalo napak na obeh straneh.

V zadnjem napadu je dolski kapetan, s svojim 11 zadetkom, zabil še zadnji žebelj v krsto ribniških rokometašev, ter tako dve minuti pred koncem srečanja razrešil vse dvome o zmagovalcu.