Dolski rokometaši uspešno “preplavali” Dravo

1.B.DRL – 10. krog

RK Drava Ptuj – RK Dol TKI Hrastnik 26:31 (12:9)

Ptuj – 25. 11. 2017. Dvorana Ljudski vrt, gledalcev 150. Sodnika Čretnik in Turnšek

Drava: Polutnik, Žuran S.; Maroh, Krasnič, Reisman 4, Rožman 4, Bračič 2, Gregorc 3(1), Blažič, Budja 4, Falež, Bedrač, Koštomaj 8(3), Krajnc, Žuran M., Krabonja 1. Trener Bistrovič

Dol: Seme, Golec, Kos; Brilej 8(1), Klepej 6, Ajdari 8, Moljk, Pintar, Gospodarič 2, Blagotinšek, Hribšek, Grušovnik 1, Ramič, Ribič 3, Jakopič 2, Simončič 1. Trener Begović

7m: 6(4); 2(1)
Izključitve: 4 minute (diskv. Žuran S.-58.min.); 2 minuti

Dolski rokometaši se s sobotnega gostovanja na Ptuju vračajo z lepo zmago in novima dvema točkama. Prvi polčas je minil v slabi predstavi obeh moštev, napake in zgrešeni streli so se vrstili na obeh straneh. Domači pa so si kljub temu v zadnjih minutah zagotovili lepo prednost pred nadaljevanjem.

V drugem polčasu na igrišču popolnoma druga slika

Domača ekipa je lahko le nemo opazovala ‘šov’ Dolanov. Ti so preko razpoloženih Klemna Brileja, Gregorja Klepeja in Amala Ajdarija polnili domačo mrežo, vrata pa je zaklenil tokrat odlični Žiga Seme.

Domačini, ki nikakor niso mogli razviti svoje prepoznavne hitre igre, so se z golom Luke Reismana v 57. minuti sicer še uspeli približati na dva gola zaostanka (26:28), vendar je Tomaž Ribič v zadnjih minutah z dvema zadetkoma v ptujsko mrežo utišal domače navijače in poskrbel za val navdušenja med soigralci in svojimi navijači.

Na drugem mestu lestvice

Dolski rokometaši so se po tej zmagi še bolj utrdili na drugem mestu prvenstvene lestvice in zaostajajo zgolj za točko za prvouvrščenim SVIŠ-em, ki bo njihov nasprotnik v naslednjem krogu v Dolanki. Derbi prvega dela prvensta, ki bo v dvorano Dolanko prav gotovo privabil rekordno število navijačev. Domači, ki v letošnjem prvenstvu v svoji dvorani še niso oddali točke, napovedujejo, da se bo njihov niz izvrstnih rezultatov nadaljeval tudi v prihodnje.