Doma Šport Državno prvenstvo za mlajše deklice in dečke v plavanju

Državno prvenstvo za mlajše deklice in dečke v plavanju

V senci finalnih obračunov na svetovnem nogometnem prvenstvu, je v Kranju potekalo
letno državno prvenstvo v plavanju, za mlajše dečke. Tekmovanja so se udeležili trije trboveljski tekmovalci: Lovro Koncilja, Taj Zupančič in Jan Lah Škrbec, ki so se pridružili 340-tim plavalcem iz 28. slovenskih klubov.

V svojih nastopih so popravljali osebne rekorde in se obogatili z novimi izkušnjami. Poglejmo njihove najvidnejše uvrstitve na dvodnevnem tekmovanju:

Jan je nastopil na 200 mešano, 50 in 100 m prosto, ter osvojil 35., 36., in 33. mesto, medtem, ko je na 50 in 100 m delfin osvojil 23. in 19.mesto.

Lovro je odlično opravil svoje nastope: 50 delfin je zaključil kot 19., 400 prosto kot 13., na 50 hrbtno je zasedel 8., na 200 hrbtno 9. in 100 hrbtno 7. mesto.

Taj je v svojih nastopih pokazal lep napredek in letos še zadnjič nastopal kot mlajši letnik. V tej konkurenci je na 100 prsno zasedel 10., 50 prosto 9., 50 prsno 8. in 200 mešano 6. uvrstitev. Stopnički in s tem diplomi za tretje mesto, pa sta se mu izmuznili na 100 in 200 metrov prosto, kjer se je moral zadovoljil z lepim, a nehvaležnim četrtim mestom.

V ekipnem delu tekmovanja, so si naši trije mušketirji priplavali 22. mesto.