Hrastničani prvič na turnir “ZLATNI POJAS ČAČKA”

Čez vikend, od 18. do 19. aprila, je v Čačku v Srbiji potekal že 44. Mednarodni karate turnir "ZLATNI POJAS ČAČKA", ki velja za enega najstarejših in najmočnejših turnirjev v Evropi.

Nastopilo 800 tekmovalcev

Na tekmovanju je tako nastopilo 800 tekmovalcev iz kar 18 držav v kategorijah kadeti, mladinci, mlajši člani in člani. Zaradi množične udeležbe na turnirju, imajo mlajše kategorije svoje tekmovanje naslednji vikend. Turnirja so se tokrat prvič udeležili tudi trije hrastniški karateisti, na žalost brez svojega trenerja, ki je moral zaradi zdravstvenih težav ostati doma.

Denis Gorenc je, kot član slovenske članske reprezentance,  nastopil v kategoriji članov do 67 kg že v soboto. V prvem kolu mu je zmanjkalo nekaj športne sreče in po sodniški odločitvi je moral priznati premoč sotekmovalcu. Naslednji dan sta se mu na boriščih pridružili še Barbara in Urša Haberl. Urša je v kategoriji kadetinj do 54 kg prikazala izredne borbe in suvereno premagovala svoje tekmice, nato pa v polfinalu morala priznati premoč bistveno višji in težji nasprotnici, ki je kasneje osvojila prvo mesto. Urša je nato prepričljivo zmagala še v borbi za 3. mesto in tako osvojila bronasto medaljo. Njena sestra Barbara se je kategoriji mladinke do 53 kg, povzpela še dve stopnički višje. Z lepimi in učinkovitimi borbami  je premagala vse tekmice, navdušila z osvojenimi točkami in suvereno osvojila 1. mesto.

Denis je bil v kategoriji mlajših članov do 67 kg bistveno uspešnejši kot dan prej. Z  odličnimi borbami se je prebil v polfinale, kjer je z 0:1 moral priznati premoč nasprotniku. V zadnji borbi je potem zopet pokazal vse svoje znanje in osvojil odlično 3. mesto. Res izreden dosežek našega majhnega kluba, trije tekmovalci so na zelo zahtevnem turnirju osvojili eno zlato in dve bronasti medalji.

Avtor: Matej Haberl

Litija – Zagorje: Jutri NE bo popolne zapore ceste

Popolna zapora ceste Litija - Zagorje je za jutri odpovedana. Ob sobotah je sicer od 7.30 do 17. ure pri galeriji Šklendrovec napovedana popolna zapora...