Karate: 6 medalj za Trboveljčane

V soboto, 5. maja, je v Postojni potekal 17. Mednarodni karate turnir »Postojna open« na katerem je nastopilo 331 tekmovalk in tekmovalcev iz 5 držav. Karate kluba Trbovlje so zastopali: Žana Dolenc Čučnik, Lara Salkič, Laura Božjak, Kenan Isakovič, Marko Markuljevič, Uroš Markuljevič, Alen Isakovič, Ervin Salkič in Ajdin Mujkanovič. Domen Zidar je nastopil v sklopu Karate zveze Slovenije. Vodila sta jih trenerja Edin Salkič in Jernej Simerl. Vlogo sodnice je opravljala Aida Medič.

V katah je nastopila Laura Božjak, ki je med kadetinjami s tremi zmagami in enim porazom osvojila tretje mesto. Za edino zlato medaljo v Postojni je poskrbel Kenan Isakovič pri mlajših kadetih do 45 kilogramov. Prijetno je presenetila Lara Salkič, ki je po dveh zmagah nato izgubila finale v zadnji sekundi ter tako osvojila srebrno medaljo. Prav tako je na drugem mestu končal Uroš Markuljevič pri kadetih do 63 kilogramov in tudi on izgubil finale v zadnji sekundi. Še tretjo srebrno medaljo je osvojil Alen Isakovič pri kadetih do 70 kilogramov. Šesto trboveljsko medaljo je priboril Domen Zidar pri mladincih do 61 kilogramov, ki je zasedel tretje mesto.