8.8 C
četrtek, 28. marca 2024
ZON.siŠportMarkuljevič peti na balkanskem prvenstvu

Markuljevič peti na balkanskem prvenstvu

V Beogradu je od 27. do 29. maja potekalo 21. Balkansko prvenstvo za mlajše kategorije, ki so se ga udeležili najboljši tekmovalci regije.

Med 831 tekmovalkami in tekmovalci iz 11 balkanskih držav je nastopilo tudi 53 predstavnikov Karate zveze Slovenije. Mesto v reprezentanci so si s svojimi dobrimi nastopi zagotovili tudi štirje Trboveljčani, in sicer Laura Božjak, Kenan Isakovič ter Marko in Uroš Markuljevič. Vodja slovenske delegacije je bil sekretar KZS, predsednik Karate kluba Trbovlje, Bogdan Simerl. Med reprezentančnimi trenerji je bil tudi glavni trener kluba Miha Kovačič.

MLADI SLOVENSKI KARATEISTI SO OSVOJILI DEVET MEDALJ NA BALKANSKEM PRVENSTVU ZA OTROKE V BEOGRADU9 medalj za slovenske tekmovalce

Poleg rednih klubskih treningov so mladi slovenski karateisti opravili tudi nekaj priprav pod vodstvom reprezentančnih trenerjev. Kombinacija obojega in seveda prizadevnost samih tekmovalcev na treningih ter želja na samem tekmovanju je pripeljala do tega, da so se slovenski tekmovalci na koncu veselili ob osvojenih 9 medaljah.

Vsi štirje trboveljski tekmovalci so nastopili drugi dan prvenstva. Laura v katah ter Kenan in Marko v športnih borbah niso dosegli vidnejšega rezultata, saj so vsi trije končali tekmovanje v prvem krogu. Kot zadnji je nastopil Uroš v kategoriji dvanajstletnikov do 50 kilogramov. Po prostem prvem krogu je v drugem premagal predstavnika Makedonije ter v tretjem tekmovalca iz Romunije. V polfinalu je bil boljši Makedonec. Sledila je borba za bronasto medaljo proti predstavniku Hrvaške, ki se je končala brez doseženih točk. Sledila je sodniška odločitev, ki pa ni bila v prid Uroša, ki je tako osvojil nehvaležno, a vseeno zelo dobro, peto mesto.

tajnik kluba Jernej Simerl

Mlajši kadet z bronom na državnem prvenstvu

Na državnem prvenstvu je mlajši kadet iz litijskega kluba stopil na oder za zmagovalce. Osvojil je bronasto medaljo. Judo klub Litija je na Državnem prvenstvu...