7.3 C
torek, 19. marca 2024
ZON.siŠportMladim Trboveljčanom 8 medalj

Mladim Trboveljčanom 8 medalj

V soboto, 19. maja, je v športni dvorani Milenij potekal 13. Pokal občine Oplotnica. Nastopilo je 188 tekmovalk in tekmovalcev iz 26 slovenskih klubov. Trboveljski karate so zastopali: Zoja Jug, Eva Kolander, Anej Hrušovar, Tian Ovnič, Gal Štrakl, Lars Zorko, Matevž Golob, Nik Mrgole, Klemen Bizjak, Daniel Haralovič, Lan Vozel, Alex Čufurovič, Jure Ostanek in Matija Trošt Čebela. Vodila sta jih trenerja Tea Lopan in Miha Kovačič. Vlogo sodnice je opravljala Aida Medič.

V katah posamezno sta se med najmlajšimi na najnižjo stopničko zmagovalnega odra zavihtela Anej Tahirovič in Tian Ovnič. Pri malčicah je v absolutni kategoriji vseh pasov srebrno medaljo osvojila Zoja Jug. Pri malčkih smo osvojili dve bronasti medalji, in sicer Daniel Haralovič med belimi in rumeni pasovi ter Lan Vozel v absolutni kategoriji vseh pasov. Za šesto Trboveljsko medaljo v katah je poskrbel Alex Čufurovič, ki je bil tretji pri dečkih do oranžnega pasu. V športnih borbah sta srebrni medalji osvojila Eva Kolander pri mlajših kadetinjah nad 47 kilogramov in Matija Trošt Čebela pri kadetih do 70 kilogramov. Trenerja sta bila s prikazanim zadovoljna, saj so nekateri mladi tekmovalci Karate kluba Trbovlje že pokazali prve znake perspektivnosti, zato se za dobre rezultate kluba v prihodnje ni bati.