Odličen prvi del, premalo za končni uspeh

LIGA NLB, LIGA ZA OBSTANEK, 1. KOLO:

MRD Dobova – RK Dol TKI Hrastnik 30:26 (15:18)

Športna dvorana Dobova, gledalcev 200. Sodnika Pirc in Deržek

DOBOVA: Prezelj – 13obramb, Supančič, Blaževič -1 obr.; Zafran 1, Humek, Rožman, Toporišič, Krnc, Hardovič 6, Škoflek, Koprivc 7, Smojver 4, Kučič 1, Cigler, Milutinović 2, Hotko 9 (5). Trener Sirk

DOL: Seme -10obramb, Sikošek; Klepej 7, Brilej 5(1), Ajdari 2(1), Zore 3(1), Blagotinšek, Pintar, Guček 3, Robnik, Ramić 1, Ribič 1, Jakopič 1, Simončič 3. Trener Jakopič

7 metrovke: 6/5; 3/3
Izključitve: 10 minut; 10 minut

Dolski rokometaši so v zaostali tekmi 1. kola končnice lige NLB za obstanek, 14. marca gostovali v Dobovi in kljub odlični igri v prvem polčasu, na koncu morali priznati premoč domačinom.

Na odmor odšli z lepo popotnico treh zadetkov

Dolani, ki so med tednom zamenjali prvega trenerja Primoža Cenkarja, so se izvrstno znašli na parketu športne dvorane v Dobovi. V vratih je mladi Žiga Seme več kot uspešno zamenjal prvega dolskega vratarja Domna Škorca in z nekaj odličnimi posredovanji že takoj na začetku opozoril nase. Jasmin Ramić je v uvodu popeljal Dolane v vodstvo, domači pa so še uspeli izenačiti na 2:2, potem pa so dolski rokometaši prevzeli pobudo in bili v zanesljivem vodstvu ves prvi polčas. V napadu so z preudarno igro in dolgimi napadi , kjer sta uspešno zadevala Gregor KLepej in Klemen Brilej, povsem umirili igro domačih. V 17. minuti so imeli Dolani tako lepo prednost – 11:7, v 28. minuti pa je ta znašala že pet golov – 16:11. Do izteka prvega polčasa so domačini uspeli znižati visoko prednost Dolanov in kljub temu, so ti na odmor odšli z lepo popotnico treh zadetkov.

Domači strnili vrste v obrambi

Kristijan Simončič je na začetku drugega polčasa povišal prednost na 19:15, nato pa se je dolskim rokometašem v napadu povsem ustavilo. Do tedaj nezgrešljivi Klemen Brilej se je poškodoval, domači pa so pred svojo glasno publiko strnili vrste v obrambi, kjer je za razliko od prvega polčasa svoje delo odlično opravil domači vratar Luka Prezelj, v napadu pa je bil nezgrešljiv Luka Koprivc.

Z delnim rezultatom 5:0, so v 39. minuti izenačili na 19:19. Po neodločenem izidu 21:21 so domači dosegli tri zadetke v nizu in v 49. minuti povedli z 24:21. Odtlej so imeli tekmo v svojih rokah, Dolani so se sicer približali na dva gola zaostanka, nazadnje na 26:28, ko je drugič zapored zadel Janez Guček, kar pa je bil tudi zadnji zadetek dolskih rokometašev na tekmi. S tem porazom so si Dolani močno otežili pričakovanja in želje po ohranitvi prvoligaškega statusa.

Litija – Zagorje: Jutri NE bo popolne zapore ceste

Popolna zapora ceste Litija - Zagorje je za jutri odpovedana. Ob sobotah je sicer od 7.30 do 17. ure pri galeriji Šklendrovec napovedana popolna zapora...