Ostajajo neporaženi

NLB liga/8.krog
RK Dol TKI Hrastnik – RK Maribor Branik 25:25 (12:9)

Dol pri Hrastniku – 3.11.2018. Dvorana Dolanka, gledalcev 300. Sodnika Ivančič in Ivančič
RK Dol TKI Hrastnik: Seme, Nunčič (14obramb); Brilej 5, Klepej 9(3), Ajdari 7, Grušovnik 1, Pintar, Bauerheim, Gospodarič, Hribšek 1, Ramič 1, Ribič, Jakopič, Simončič, Cigler, Koprivc 1. Trener: Aleš Sirk
RK Maribor Branik: Đurica(5 obramb) , Simonič; Žabič, Planinšek, Pungartnik, Celminš, Marušič 2, Sok 4, Šol 1, Jerenec 3, Velkavrh, Budja, Jerebie 1, Golik 8(7), Buneta 6(1), Štumpfl . Trener: Marko Šibila

7m: RK Dol TKI Hrastnik 4/3, RK Maribor Branik 8/8
Izključitve: RK Dol TKI Hrastnik 12 min, RK Maribor Branik 14 min

Dolski rokometaši so v 8.krogu NLB lige v dvorani Dolanka gostili trenutno četrto uvrščeno moštvo RK Maribor Branik, ter v razburljivem zaključku kljub vsem dogodkom na parketu, uspeli ostati neporaženi v dvoboju proti renomiranemu nasprotniku.Prvi polčas je v dvorani Dolanka prinesel zelo izenačeno tekmo. Mariborčani so sredi prvega polčasa povedli z dvema goloma prednosti – 8:6. Nato so bolje zaigrali dolski borci, ko so strnili vrste v obrambi.

Tudi tokrat je imel svoj dan domači vratar Klemen Nunčič, ki je s soigralci uspešno zaprl poti k svojim vratom, z zadetkom Amala Ajdarija pa so kemičarji v 24.minuti izenačili na 9:9. Ko so v isti minuti gostje preko Sok Tadeja povedli 9:8 so domači v nadaljevanju zaigrali poletneje in do konca prvega dela zadeli še štirikrat v polno ter na odmor odšli z zanesljivim vodstvom.

Tudi uvod v drugi del se je začel po dolskih notah. Jasmin Ramič je v 34.minuti dosegel svoj prvi zadetek na tekmi za izenačeno najvišjo prednost svoje ekipe – 14:11. Vendar tudi gostje še niso rekli zadnje besede in v slabih petih minutah nadaljevanja je bil rezultat spet poravnan – 15:15. Sledilo je izenačeno in napeto srečanje, v katerem so bili Dolani vselej za korak pred gosti.

Domači kapetan Gregor Klepej je v 58. minuti s svojim devetim zadetkom na tekmi poskrbel za vnovično domače vodstvo – 25:24 ter napovedal napeto končnico tekme. Na drugi strani so gostje takoj odgovorili že v naslednjem napadu, ko je bil s sedmih metrov uspešen Buneta Marin, kot se je kasneje izkazalo, tudi zadnjim zadetkom na tekmi. Domači so bili v zadnji minuti v novem napadu in v lepi priložnosti za dosego zadetka. Pri tem so bili žal neuspešni in gostje so po minuti odmora 25 sekund pred koncem krenili v svoj zadnji napad. Vendar je bila dolska obramba uspešna in dve sekundi pred zaključnim piskom je s prekrškom na devet metrski črti ustavila njihov napad. Po njihovi uigrani akciji, je na veliko veselje domačih strel končal poleg leve vratnice.

S točko so na koncu lahko zadovoljnejši Mariborčani, saj so bili večji del tekme v podrejenem položaju, domači pa boljši nasprotnik. Gostje so kar osem svojih zadetkov dosegli s sedmih metrov, domači le tri. Žal so v samem finišu dopustili favoriziranim vijolicam, da unovčijo svoje izkušnje in odidejo iz dvorane Dolanka neporaženi.
Pri Dolanih se je z devetimi goli izkazal Gregor Klepej, s sedmimi mu je sledil Amal Ajdari, pri vijoličastih pa sta bila najučinkovitejša Matija Golik z osmimi in Marin Buneta s šestimi zadetki.
V naslednjem krogu, 10.11. odhajajo dolski rokometaši na težko gostovanje v »Deželo suhe robe«, Branikovci pa doma gostijo Ivančane.

Objavljamo seznam lokacij, kjer bodo jutri merili z radarji!

Maraton nadzora hitrosti bo na teh lokacijah potekal jutri, 19. aprila med 6. in 18. uro. Z vnaprejšnjim obveščanjem voznikov in objavo lokacij želijo...