11.1 C
petek, 29. marca 2024
ZON.siŠportPlavajo svojim ciljem naproti

Plavajo svojim ciljem naproti

V želji po popularizaciji plavanja in primernosti tekmovanj za mlade in starejše
plavalce, so se na Plavalni zvezi Slovenije odločili o uvedbi tako imenovanega
Nivojskega pokala, na katerem sodelujejo samo plavalci in plavalke mlajši dečkov in
deklic, ter starejših dečkov in deklic v Razvojnem pokalu, starejši plavalci pa so
imeli tekmovanje v Kranju, tradicionalni Špelin memorial, kot Veliko nagrado
Slovenije, kjer so nastopili kadeti, mladinci in člani.

Tako so se v soboto mladi plavalci plavalnega kluba Rudar Trbovlje udeležili
Božičevega memoriala v Mariboru, kjer so se z več kot 300 plavalci iz 27 slovenskih
klubov pomerili za najboljše v Razvojnem pokalu. Tekmovanja so se udeležili Taj
Zupančič, Brina Rozina, Sara Isaković ter Lana Naglič. Edina s tekmovalnimi
izkušnjami Brina in Taj, sta odlično opravila svojo nalogo, nikakor pa ni zaostajala
mlajša Sara, saj se je tudi ona uvrščala v prvo tretjino nastopajočih.

Edini s štirimi nastopi, ki so povzročili tudi utrujenost je bil Taj, ki se je štirikrat uvrstil med najboljše. Z dvema uvrstitvama med osem najboljših na 100 prsno in 100 mešano je obdržal stik z vrhom, da pa je potrebno računati nanj v prihodnje, pa je dokazal tudi z devetim mestom na 50 delfin in enajstim na 200 prosto. Brina je v dveh nastopih osvojila 30. mesto na 100 prsno, ter 39. na 100 mešano. Sara pa je osvojila 45. mesto na 100
prsno , ter bila 48. na 100 mešano. Lana, kot edina brez tekmovalnih izkušenj, pa je
v veliki tremi, ki jo je imela na štartnem bloku, prehitro reagirala in bila zato kaznovana z diskvalifikacijo. Kot pravi pregovor, da vsaka šola nekaj stane, verjamemo, da se to v prihodnje ne bo ponovilo.

Odveč je poudarjati, da so vsi pokazali dobro pripravljenost z osebnimi rekordi, ter plavali čase, povsem konkurenčne ostalim plavalcem, ki imajo neprimerno boljše pogoje za trening. Velik dokaz za to je, da so se v tako močni konkurenci uvrščali med najboljše.

V Kranju pa sta se na Veliki nagradi Slovenije ali tradicionalnem Špelinem in Vesninem memorialu v konkurenci 400 plavalcev iz petih držav, z najboljšimi pomerila Nika Todorovič in Tim Dolanc. Nika se je kljub bolezni in posledično zmanjšani količini treningov močno približala svojem osebnem rekordu na 100 delfin, kjer je osvojila 23. mesto, ter 25. mesto na 100 hrbtno. Tim pa se je kljub poškodbi ramena, ki je klasična za plavalce, uvrstil v finale na 200 prosto, kjer je osvojil 6. mesto, na 50 prosto pa je bil 18.

Povedati pa je potrebno, da sta se Nika in Tim udeležila tekmovanja le v soboto, saj je za večje napore in obremenitve potrebno dobro zdravstveno stanje in prava forma.

Mlajši kadet z bronom na državnem prvenstvu

Na državnem prvenstvu je mlajši kadet iz litijskega kluba stopil na oder za zmagovalce. Osvojil je bronasto medaljo. Judo klub Litija je na Državnem prvenstvu...