Do petih medalj na državnem prvenstvu

Od četrtka pa do nedelje je v pokritem tivolskem bazenu v Ljubljani potekalo zimsko državno prvenstvo v plavanju za kadete, mladince in člane, ki se ga je od 27 klubov s 450 plavalci udeležilo tudi 5 plavalcev trboveljskega kluba.

Barve domačega kluba so zastopali Tilen in Žiga Šintler, Tim Dolanc ter Nika Todorovič in Daša Krajnc. Dvanajstkrat so se uspeli uvrstiti v finale, po zaslugi odličnih nastopov so domov vrnili s petimi medaljami.

Dvanajst uvrstitev v finale in pet medalj

Žiga Šintler je kot mlajši letnik pri mladincih osvojil prvo mesto na 400 m mešano, drugo na 200 m prsno ter tretje na 50 m prosto, 50 m prsno in 100 m prsno in se kar 6 x uvrstil v absolutni finale, torej tudi med člane.

Njegov brat Tilen je bil zaradi izpitov na fakulteti primoran izpustiti svoje udarne discipline in je tako v njegovem edinem nastopu v absolutnem finalu na 50 m prsno osvojil 8. mesto.

V štirih dneh tekmovanj sta v finalu plavali tudi Daša Krajnc in Nika Todorovič, a bili za medalje malce prekratki. Daša si je priborila nehvaležno 4. mesto na 200 m prsno, peto na 100 m prsno ter osmo na 200 m delfin. Nika pa je dvakrat nastopila v finalu: na 200 m hrbtno, kjer je bila šesta ter na 100 m hrbtno, kjer je osvojila sedmo mesto.

S solidnimi nastopi in zelo popravljenimi osebnimi rekordi izkazal Tim Dolanc, a ga je na poti k boljšim uvrstitvam ustavila njegova mladost, saj je mlajši letnik v svoji kategoriji.

Presegli pričakovanja, kljub temu, da imajo konkurenti več treningov

Z odplavanimi osebnimi rekordi in osvojenimi medaljami, s povprečno sedmimi treningi, z absolutno premajhno kilometrino, so naši plavalci presegli vsa pričakovanja. Poleg tega so bili zaradi sanacije bazena primorani voziti se v Velenje in obremenjevati klub, ki zadnja leta bije bitko za preživetje. Ne moledujejo tja v en dan za bazen v Cementarni, saj imajo vsi njihovi konkurenti vsaj 8-10 treningov, z vsaj 1x večjo kilometrino.

Naslednji vikend pa se prvenstva nadaljujejo z nastopi mlajših dečkov in deklic v Celju, kjer imamo v Taju Zupančiču, Lovru Konciliji, Janu Lahu Škrbecu, Marku Milarju in Brini Rozina solidne plavalce, ki so sposobni presenetiti.

trener Darko Raušl

Kibernetski napadi na zasavske občinske spletne strani

Zagorska, trboveljska, tudi litijska spletna stran je danes nedosegljiva. Kot smo izvedeli, naj bi šlo za kibernetske napade na občinske strani. »V tem času so...