-- OGLAŠEVANJE --

Za ponoven recept nič več čakanja v vrsti

-- OGLAŠEVANJE --

Zdravstveni dom Trbovlje je bogatejši za dve novi ambulanti. S prvo, v sklopu javnega zdravstva, želijo skrajšati čakanje pacientov na storitve, ki jih lahko opravijo izven svoje redne ambulante.

Ambulanta za funkcionalno diagnostiko in terapije je namenjena predvsem kot podpora splošnih in družinskih ambulant.

»Bistvo odprtja ambulante je, da se razbremeni delo zdravnikov in medicinskih sester ter pomaga pacientom, ki ne vedo, kje in kako lahko uredijo določene stvari. V naši novi ambulanti opravljamo predvsem storitve kot so snemanje EKG, opravljanje prevezov ran, izvajanje spirometrije. Obenem pa delujemo še kot info točka, kjer paciente napotimo k določenemu zdravniku oziroma drugemu zdravstvenemu delavcu,« nam razloži medicinska sestra iz AFDT, Janja Vehabović.  Pacientom bodo izdajali tudi dokumentacijo, ki načeloma pripada splošnim ambulantam, torej e-napotnice, recepti in izvidi.

Enostaven primer – pacientu, ki določeno zdravilo uporablja že dlje časa, se ne bo potrebno vsakič naročati v svoji ambulanti, ampak bo recept za zdravilo lahko naročil tudi v AFDT, še posebej kadar bo matična ambulanta prezasedena. Zaželeno je, da pacienti za izdajo recepta sicer še vedno pokličejo v svojo ambulanto, bo pa v primeru prezasedenosti klic preusmerjen v AFDT.

Na novo še ustna higiena in farmacevtsko svetovanje

V ZD Trbovlje so s septembrom odprli tudi samoplačniško ordinacijo, v kateri bo storitve izvajala ustna higieničarka Jasna Štrbac. 

»V ambulanti opravljam različne storitve, kot so čiščenje zobnega kamna in poliranje zobnih lokov, peskanje zob, zdravljenje paradontalnega vnetja, ljudem pokažem in povem kako pravilno vzdrževati ustno votlino, saj je higiena zob zelo pomembna.« nam pove ustna higieničarka Jasna Štrbac.

Poleg teh dveh ambulant že od junija dalje v ZD Trbovlje deluje tudi farmacevtska svetovalka Tjaša Flere Pušnik. Farmacevtsko svetovanje je namenjeno pacientom, ki hkrati jemljejo 5 ali več zdravil, ali pa pri jemanju le-teh opažajo neželene učinke. Na farmacevtsko svetovanje lahko pacienta napoti izključno izbrani zdravnik, ali zdravnik specialist (na primer psihiater). Farmacevtsko svetovanje je za paciente brezplačno.

Deli s prijatelji

-- OGLAŠEVANJE --

Najbolj brano

-- OGLAŠEVANJE --

-- OGLAŠEVANJE --
-- OGLAŠEVANJE --
-- OGLAŠEVANJE --

Preberite tudi

Tudi zaradi primera, ko je občan nagovarjal otroke, ustanovili varnostni sosvet

V policijskem poročilu je policist radeškega policijskega okoliša Danijel Hiter (Policijska postaja Laško) izpostavil, da je bilo v preteklem letu zabeleženih 57 kriminalnih dejanj,...
-- OGLAŠEVANJE --