Po začetnih težavah upravičili vlogo favorita

V tretjem tednu Košarkarske Rekreativne Lige Zasavje smo, zaradi sprememb v tekmovalnem programu spremljali le eno tekmo. Pomerili sta se ekipi Barbari–Mair iz Hrastnika in pa domači ŠD Knapi.

BARBARI-MAIR : ŠD KNAPI   92 : 74

Strelci:

Barbari-Mair: Tušek 20 (2×3), Kellner Ž. 20 (4×3), Kellner T. 14 (1×3), Berčon 10, Golotič 9, Deželak Robi 8 (2×3), Deželak Rok 4, Kumberger 4, Majes 3.

ŠD Knapi: Roglevski 26 (6×3), Žlak 13 (1×3), Medvešek 12 (1×3), Muminovič 11 (3×3), Hančič 8 (2×3), Dujakovič 4.

Tekmo so bolje odprli Knapi, ki so izkoristili začetno zmedo Barbarov in povedli z 8:2. V nadaljevanju so Hrastničani strnil vrste, ter obrnili potek tekme v svojo korist.

Druga četrtina je postregla z borbeno igro na obeh straneh. Nekaj več zbranosti pri zaključkih akcij so pokazali Barbari, in si do polčasa priigrali dvoštevilčno prednost.

V drugem delu so Barbari zaigrali odločneje, in po le nekaj minutah je prednost narasla na 29 točk. Kljub temu, da so s takšno prednostjo vstopili v zadnji del tekme se Knapi niso vdali. Po delnem izidu 26:7 so se približali na le 9 točk zaostanka.

Za popoln preobrat jim je zmanjkalo moči in časa, tako da so Barbari-Mair z nekaj lahkimi koši poskrbeli za mirno končnico in zanesljivo zmago.

V 4. tednu sledi Laški derbi med KK veterani Zlatorog Laško in Tiferji Laško ob 19.00 uri, ter dvoboj med Oskarjem Trbovlje in ŠD Litus ob 20.30 uri.

V Zasavje mali modularni jedrski reaktor – poleg elektrike rešitev tudi za (pre)drago ogrevanje zasavskih mest

»Nisem delal posebnih odločitev ali načrtov, kaj bom v politiki počel. Sam prihod v Evropski parlament je bil nenačrtovan,« pove Franc Bogovič, evropski poslanec...