8.5 C
petek, 29. marca 2024
ZON.siŠportPomembna zmaga KK Zagorje

Pomembna zmaga KK Zagorje

Na prvi tekmi v letu 2019 so člani dosegli novo pomembno zmago. Tokrat so z rezultatom 81:80 premagali ekipo Calcit Kamnik.

V Zagorju so spremljali izenačeno tekmo, kjer si nobena ekipa ni priigrala večje prednosti skozi celotno tekmo. Po odlični prvi četrtini, kjer si je Zagorje priigralo prednost 7. točk, so gostje nato v nadaljevanju prednost iz minute v minute manjšali, ter do konca tretje četrtine tudi povsem izenačili. V zadnjo četrtino sta tako ekipi stopili z rezultatom 64:64.

Skozi celotno zadnjo četrtino so spremljali nervozno tekmo, z malo zadetimi meti. Manjšo prednost so si sicer priigrali gostje, ki so minuto in pol pred koncem tekme celo povedli za 5 točk, z rezultatom 75:81. Kljub temu se domači košarkarji niso predali. S pametno igro in nekaj športne sreče, so 4 sekunde pred koncem uspešno zadeli met za dve točki ter postavili končni izid 81:80. V zadnjih sekundah so gostje sicer še imeli napad za zmago, vendar le ta ni bil uspešen.

Zmaga proti direktnemu konkurentu v borbi za obstanek je izjemno pomembna. Ekipa pa je ponovno dokazala, da se lahko na domačem terenu kosa z vsako ekipo v ligi.

Ob bučni domači podpori, s strani navijaške skupine Crazy boys, bo tudi favoritom v Zagorju zelo težko.

V naslednjem 11 kolu v soboto 19.1.2019 KK Zagorje gostuje pri AKK Branik. V sredo 23.1.2019 pa KK Zagorje igra prestavljeno tekmo proti KK Bistrica v gosteh.

Naslednja domača tekma je na sporedu 26.1.2019, ko v Športno dvorano Zagorje prihaja lanski prvak 4. lige, ekipa KK Vojnik Gradbena trgovina G7.

Mlajši kadet z bronom na državnem prvenstvu

Na državnem prvenstvu je mlajši kadet iz litijskega kluba stopil na oder za zmagovalce. Osvojil je bronasto medaljo. Judo klub Litija je na Državnem prvenstvu...