KK Zagorje – Poročilo o tekmi Člani – 4. SKL Vzhod

KK Dravograd Koroška: Tadej Viher, Dušan Špalir 8, Žiga Konečnik 2, Luka Popič , Gašper Lužnic 20, Rok Verčko 6, Mitja Ban 8, Nik Lampret 11, Rok Lačen, Jošt Mrdavšič 8, Vito Torej 18, Janez Tamše 10.

KK Zagorje: Gaj Krznarič 3, Primož Perko 8, Žan Kos 14, Matija Kosin, Žiga Zupančič,
Edin Husičič, Martin Kosin 12, Vito Štibernik 10, Jure Potrpin, Blaž Božjak 18, Martin Grešak 5,

V prvem polčasu ofenziva Zagorjanov, v nadaljevanju povsem obratna slika

V 9. krogu 4. lige vzhod se je ekipa KK Zagorje pomerila proti nasprotniku Dravograd Koroška. Srečanje v Dravogradu se je začelo s pravo ofenzivo zagorskih košarkarjev, ki so hitro tudi povedli s prednostjo 8:2. Tudi v nadaljevanju prvega polčasa so gostujoči košarkarji prevladovali na igrišču ter z všečno igro odšli na premor s prednostjo 37:32.

V nadaljevanju pa povsem obratna slika na igrišču. Domači igralci so s serijo košev hitro nadoknadili zaostanek ter tudi povedli. Vsi poskusi, da bi se približali, niso prinesli želenega efekta, tako da je zmaga ostala v Dravogradu.

Končni rezultat srečanja 91:70 ni pravi pokazatelj moči. Že res, da so imeli Zagorjani preveč lastnih napak v igri, predvsem slab met iz igre ter izgubljene žoge, vendar sta svoj delež tokrat pristavila tudi sodnika. S svojimi odločitvamista  povzročala preglavice gostjučim igralcem, kar je privedlo do popolnega razpada sistema in prevelike živčnosti v zadnji četrtini, ki so jo so Korošci dobili z 38:20.