Princ in Princesa šprinta 2017

Ljubljanski plavalni klub Riba je minulo soboto organiziral tekmovanje malce drugače.
Po zgledu družabnih iger od 7 do 100 let je bilo tudi v tivolskem bazenu več kot 600 plavalcev, saj je bilo tekmovanje namenjeno začetnikom, tekmovalcem vseh starostnih kategorij, vse tja do veteranov in invalidov. Razlika med najmlajšim (letnik 2010) in najstarejšim udeležencem (letnik 1951) je znašala kar 56 let.

Tekmovanje malo drugače

Od drugih tekmovanj se je razlikovalo še po dveh posebnostih. Dolžini disciplin, saj je to edino uradno plavalno tekmovanje na 25 metrski razdalji, ter v disciplini 25 m apnea oziroma hitrostno plavanje na dah. V delfinovem podvodnem delu, kot se tudi imenuje, je skrita peta plavalna tehnika. Na ostalih uradnih tekmovanjih je dovoljena zgolj uradnih 15 metrov, pripomore pa k precej hitrejšem plavanju v začetku. Apnea je bila za naše tri udeležence tekmovanja samo zanimivost, saj so bili za tovrstno tekmovanje še premladi.

Pa poglejmo, kako so se Jan Lah Škrbec, Mark Milar in Taj Zupančič pomerili v ostalih disciplinah. Vsi trije so nastopili v štirih tehnikah: prsno, hrbtno, delfin in prosto, ter se skupno kar desetkrat uvrstili v finalne nastope.

Zlate, srebrne in bronaste ribice za Trboveljčane

Jan je v konkurenci leto starejših dečkov osvojil dvakrat 6. mesto, v delfinu in kravlu. V hrbtni tehniki se mu je finalni nastop za las izmuznil, zasedel je deveto, na 25 m prsno pa je osvojil 12. mesto. Mark se je tako kot Taj, v kategoriji cicibanov, vedno uvrstil v finalne obračune ter po disciplinah dosegal sledeče uvrstitve: 25 m prsno osmo, 25 m prosto peto, 25 hrbtno četrto in končno 3. mesto in njegove prve stopničke na 25 m delfin.

Taj je svoje štiri nastope vedno okronal s stopničkami, tako da je domov prinesel lepo bero medalj v obliki ribic. Dve bronasti ribici si je ulovil na hrbtno in prosto, srebrno v prsnem in zlato v delfinovem slogu. Upam, da bo ulovljena zlata ribica prinesla še več podobnih uspehov mladih trboveljskih plavalcev ter z njimi obudila spečo Trnuljčico na začetku Trbovelj.

Žiga in Tilen Šintler na močnem mednarodnem mitingu

Žiga Šintler

Slovenski reprezentanti, med katerimi sta bila tudi Žiga in Tilen Šintler, pa so se na močnem mednarodnem mitingu na Ravnah pomerili na tradicionalnem mitingu. Plavalci iz petih evropskih držav so se pomerili po napornih pripravah, ki so se jih člani udeležili v Južnoafriški republiki (Pretoria), mladinci z našim Žigo pa so nabirali kilometre na Ravenskem bazenu. Ker so bile priprave namenjene graditvi baze z nabiranjem kilometrine pred prihajajočimi tekmovanji, vrhunskih rezultatov v tem obdobju seveda ni bilo za pričakovati.

5 medalj za brata Šintler

Pa vendarle sta se Trboveljčana Tilen in Žiga solidno odrezala in osvojila 5 medalj.
Tilen je svojo edino osvojil na 100 m prsno, Žiga pa je bil drugi na 200 m prsno, ter 3 x tretji na 50 m prsno,100 m prsno ter 100 m prosto. Seveda je potrebno poudariti tudi utrujenost po pripravah, ki se je manifestirala z bolečinami po vsem telesu. A vse s ciljem, da katabolna faza hitro mine, saj ju že naslednji vikend čaka »Četveroboj narodov« v Banja luki, kjer bosta zastopala Slovenijo v borbi proti Hrvaški, BiH-u in Srbiji.

trener Darko Raušl

Starejši na razglednega ali turističnega, letos prvič tudi mlajši na Hrastkov tek

Tekači, ki se bodo organizirano na Kal podali v soboto, 20. aprila, bodo letos dobili mlajšo družbo. Organizatorji, ki pričakujejo 150 do 200 udeležencev,...