Stoklas zmagovalno po Nemčiji

Neumorni trboveljski kegljač Uroš Stoklas se je le teden dni po uspešnem nastopanju na ekipnem svetovnem prvenstvu v kegljanju ponovno prelevil v ultra kolesarja.

Prejšnji konec tedna se je udeležil kolesarske vztrajnostne dirke čez Nemčijo – Race across Germany, ki je potekala od Aachna do Görlitza. Zahtevna trasa je bila dolga 780 kilometrov in je imela kar 7.800 višinskih metrov. Uroš je bil najhitrejši v kategoriji solo supported 50+, dirko je končal v manj kot 36 urah. Drugo uvrščenega tekmovalca je prehitel za skoraj štiri ure, tretjega pa za skoraj 6 ur in pol.

Dirka je vseskozi potekala po prometnih cestah, kjer je bilo potrebno slediti cestno prometnim predpisom, čez vasi in večja mesta … Predvsem čez Bonn in Dresden so imeli Uroš in njegova spremljevalna ekipa velike težave z zastoji v mestu, ogromno pa je bilo tudi obvozov zaradi rekonstrukcij cest. Tako se je na koncu dirke števec ustavil pri 786 kilometrih. To je za Uroša prva tovrstna dirka v Evropi, z mislimi pa je že pri novih podvigih.

V Zasavje mali modularni jedrski reaktor – poleg elektrike rešitev tudi za (pre)drago ogrevanje zasavskih mest

»Nisem delal posebnih odločitev ali načrtov, kaj bom v politiki počel. Sam prihod v Evropski parlament je bil nenačrtovan,« pove Franc Bogovič, evropski poslanec...