16.2 C
petek, 29. marca 2024
ZON.siŠportStrelski vikend v Hrastniku

Strelski vikend v Hrastniku

Konec tedna (13. – 16. november 2018) je bil za strelce naporen in hkrati uspešen vikend, saj so se udeležili kar treh tekmovanj v streljanju z zračno puško.

Za strelci je naporen, a hkrati uspešen vikend.

V četrtek in petek sta na domačem strelišču v Hrastniku potekali regijski ligi s serijsko zračno puško v okviru koroško – štajersko – zasavske regije. Ekipa mlajših pionirjev v sestavi Blaž Majcen, Val Rudi Zavrašek in Žiga Bigec je osvojila peto mesto. Posamezno pa so se zavihteli na 3., 7. in 8. mesto. Ekipa pionirjev v sestavi Lučka Holešek, Urška Tišler in Žan Napret  so tudi zasedli 5. mesto, posamezno pa 11., 12. in 14. mesto. Ekipa članov je v sestavi Jasmina Pavlič, Mojca Vučilovski in Tomaž Pavlič pristreljala odlično drugo mesto. Posamezno si je Jasmina s 183 krogi pristreljala zmago, Mojca je bila s 175 krogi takoj za njo, Tomaž pa je s 177 krogi osvojil 6. mesto. Med posamezniki sta tekmovala tudi Dragoslav Kulezič in Žare Milič, ki sta zasedla 14. in 20. mesto.

Letos jih čaka še eno tekmovanje v drugi državni ligi.

V nedeljo so člani strelskega društva Rudnik Hrastnik tekmovali v 1.B državni ligi s standard puško v Ljubljani na strelišču z elektronskimi tarčami. Društvo so zastopali člani Valerija Tišler, Boštjan Žlak in Špela Polak, ki so ekipno osvojili odlično peto mesto in za stopničkami zaostali zgolj za 4,1 kroga. Valerija je s svojim osebnim rekordom 611,7 kroga osvojila odlično četrto mesto, Boštjan s 606,0 krogov deveto in Špela s 592,0 kroga 33. mesto.

Člane letos čaka še eno tekmovanje in sicer druga državna liga v Slovenskih Konjicah, ki bo potekala v soboto, 22.12.2018.

Tekmovalcem in tekmovalkam čestitamo in želimo mirno roko in oster pogled ter veliko uspehov tudi na prihodnjih tekmovanjih.

POZOR: Delovanje urgentnega centra v aprilu zelo omejeno!

Delovanje urgentnega centra v Splošni bolnišnici Trbovlje bo večino aprila močno omejeno. Začeli bodo z montažo novega CT aparata, s katerim bodo lahko delali...