Tekma Zagorje : Koper

RK Zagorje : Ž.U.R.D. Koper 39:22 (18:14)
Sodnika: Rok Kikel, Rok Zupan

Zagorje: Zubak (6 obramb), Privšek 6, Baruca 7, Prašnikar 6, Rebolj 7 , Borišek 2, Skrinjar 3, Perič A. (7 obramb), Hren 6, Vrbnjak 3, Ljepoja 3, Cilenšek 1, Perič I.

Trener: Bojan Voglar

Koper: Škrabar 8, Munda, Jagurdžija 1, Petrinja 3, Fidel (5 obramb), Bertok, Panger 1, Djordjič, Zorko 5, Štiritof 2, Vončina, Teraž2, vatoves

Trener: Valentino Štigel

Sedemmetrovke: Zagorje (7/5), Koper (10/7)

Izključitve: Zagorje (6 minut), Koper (14 minut)

Diskvalifikacija: Teraž (Koper)

Zagorjankam je uspela generalka pred nastopom v finalu pokala Slovenije, ki bo konec tedna v Ljubljani.

Primorke so pripotovale v Zagorje z namero, da se pokažejo v čim boljši luči. To jim je v prvem polčasu tudi uspevalo. Z čvrsto obrambo so v 10minuti tudi povedle 4:6. To ja bili njihovo zadnje vodstvo na tej tekmi. Z nekaj dobrimi obrambami so Zagorjanke naredile delni rezultat 6:1 in v 16 minuti z golom Ljepoje vodile 10:7. Do konca polčas so Zagorjanke rezultat povečati na štiri zadetke prednosti 18:14.

Drugi polčas so domačinke začelo bolj odločno Z nekaj lepimi obrambami Perićeve so že v 35 minuti z golom Jaše Vrbnjak vodile za 9 zadetkov prednosti 23:14. Nato ja razlika samo naraščala. V 42 minuti z golom Janje Rebolj je bilo že visokih 27:17. Nato je trener domače ekipe Voglar dal priložnost za igranje tudi mlajšim igralkam, ki so do konca tekme še povečevale prednost na končnih 17 zadetkov. Zadnji gol za zmago 39:22 je dosegla Tia Prašnikar.

Zmaga jim je prinesla končno drugo mesto po rednem delu prvenstva.

Liga za prvaka se prične 7.4.2018 s tekmo proti ekipi ŽRK Z dežele. Začetek tekme ob 20 uri.

Že ta konec tedna Zagorske rokometašice čaka nastop na Finalu Pokala Slovenije. V prvi tekmi v soboto, 31.3.2018 se bodo za mesto v velikem finalu pomerile proti ekipi RK Ljubljana.