11.1 C
četrtek, 28. marca 2024
ZON.siŠportTrboveljčani osvojili 17 medalj

Trboveljčani osvojili 17 medalj

V soboto, 20. oktobra, je Karate Zveza Slovenije v sodelovanju s tehničnim organizatorjem ŠD Nova Gorica organizirala letošnjo 3. pokalno tekmo KZS.

Za Karate klub Trbovlje so nastopili: Zoja Jug, Emma Kastelic, Zoja Mlinarič, Simona Češarek, Eva Kolander, Lara Salkič, Laura Božjak, Alex in Denis Šehič, Matevž Golob, Nik Mrgole, Enej Drnovšek, Daniel Haralovič, Klemen Bizjak, Lan Vozel, Jure Ostanek, Aljaž Hvala, Tilen Grivec, Kenan in Alen Isakovič, Marko in Uroš Markuljevič, Ervin Salkič in Domen Zidar. Vodili pa so jih trenerji Miha Kovačič, Edin Salkič in Rok Lopan. Vlogo sodnice je opravljala Alenka Paternoster.

V katah posamezno sta bronasti medalji osvojili Simona Češarek pri mlajših kadetinjah in Laura Božjak pri mladinskah. V katah ekipno smo osvojili štiri medalje. Lepo so presenetile malčice v sestavi Emma Kastelic, Zoja Mlinarič in Zoja Jug, ki so osvojile zlato medaljo.

Drugi so bili kadeti v postavi Denis Šehič, Marko Markuljevič in Uroš Markuljevič. Bronasti medalji so osvojili malčki (Alex Šehič, Matevž Golob, Nik Mrgole) in dečki (Daniel Haralovič, Lan Vozel, Klemen Bizjak). V športnih borbah smo osvojili enajst medalj. Do zlatih medalj sta se priborila Denis Šehič pri mlajših kadetih do 40 kilogramov in Domen Zidar pri mladincih do 61 kilogramov. Kar sedem Trboveljčanov je osvojilo srebrno medaljo, in sicer Tilen Grivec pri dečkih nad 45 kilogramov, Kenan Isakovič pri kadetih do 52 kilogramov, Marko Markuljevič pri kadetih do 57 kilogramov, Uroš Markuljevič pri kadetih do 63 kilogramov, Laura Božjak pri mladinkah do 53 kilogramov ter mladinca Ervin Salkič do 61 kilogramov in Alen Isakovič do 76 kilogramov. Tretja sta bila dečka Enej Drnovšek do 35 kilogramov in Aljaž Hvala do 45 kilogramov.

V skupnem seštevku treh Pokalnih tekem Karate zveze Slovenije v letu 2018 smo Trboveljčani osvojili 3. mesto med 49 uvrščenimi klubi. V Karate klubu Trbovlje smo z oktobrom začeli z rekreativno vadbo Karate za odrasle. Poleg karateja ne manjka tudi obhodne vadbe, iger z žogo in pa predvsem dobre volje. Treningi potekajo od 19.00 do 20.30 ure na OŠ Ivan Cankar Trbovlje.

Malčice:

1. mesto: TRBOVLJE (Emma KASTELIC, Zoja MLINARIČ, Zoja JUG)

Malčki:

1. mesto: TRBOVLJE (Alex ŠEHIČ, Matevž GOLOB, Nik MRGOLE)

Dečki:

1. mesto: TRBOVLJE (Daniel HARALOVIČ, Lan VOZEL, Klemen BIZJAK)

Kadeti:

1. mesto: TRBOVLJE (Denis ŠEHIČ, Marko MARKULJEVIČ, Uroš MARKULJEVIČ)

Mlajši kadet z bronom na državnem prvenstvu

Na državnem prvenstvu je mlajši kadet iz litijskega kluba stopil na oder za zmagovalce. Osvojil je bronasto medaljo. Judo klub Litija je na Državnem prvenstvu...