16.2 C
petek, 29. marca 2024
ZON.si1+1=2Trboveljske košarkarice v četrtfinalu državnega dijaškega prvenstva!

Trboveljske košarkarice v četrtfinalu državnega dijaškega prvenstva!

Košarkarice GESŠ Trbovlje so že tretje leto zapored zmagale predtekmovalni in finalni del regijskega prvenstva v Celju ter se posledično uvrstile v četrtfinale državnega dijaškega tekmovanja, ki se je odvijalo 16. januarja v Mariboru. V četrtfinalu so se pomerile z Gimnazijo Murska Sobota in favoritinjami za naslov prvaka – III. Gimnazijo Maribor.
Prvo tekmo proti Gimnaziji Murska Sobota so dekleta suvereno dobila s 57 : 38, sledila pa je odločilna tekma za napredovanje v polfinale proti domačinkam iz Maribora. Z odličnim začetkom so dijakinje hitro prešle vodstvo in ga do polčasa tudi zadržale. V drugem polčasu pa so se igralke III. Gimnazije Maribor z agresivno in s hitro igro vrnile v tekmo. V napeti končnici je dekletom iz GESŠ Trbovlje zmanjkal kanček sreče in sledil je poraz s 50 : 45.

“Dijakinje so zopet prikazale odlične in borbene predstave skozi celotno sezono ter spoštovale načela »fair playa«, za kar jim iskreno čestitamo,” je sklenil
Jernej Levičar, profesor športne vzgoje.

POZOR: Delovanje urgentnega centra v aprilu zelo omejeno!

Delovanje urgentnega centra v Splošni bolnišnici Trbovlje bo večino aprila močno omejeno. Začeli bodo z montažo novega CT aparata, s katerim bodo lahko delali...