5.6 C
torek, 19. marca 2024
ZON.siŠportTrboveljski plavalec z bronasto medaljo

Trboveljski plavalec z bronasto medaljo

Letošnje zimsko državno prvenstvo za mlajše dečke in deklice je organiziral plavalni klub Branik iz Maribora, trboveljčan Taj Zupančič je domov prinesel bronasto kolajno.

Prvenstva se je udeležilo le najboljših 260 mladih plavalcev iz 26 klubov Slovenije, ki so izpolnili predpisane norme za to tekmovanje. Kljub temu, da je imelo kar 5 trboveljskih plavalcev; Lana Naglič, Tinkara Lavrič, Ariana Agrež, Oberžan Mojca, ter Taj Zupančič izpolnjene norme za nastop na tem tekmovanju, se je prvenstva udeležil le Taj, ki je nadaljeval tradicijo osvajanja medalj trboveljskega Rudarja na državnih prvenstvih.

Na dvodnevnem tekmovanju, razdeljenem v štirih delih, se je Taj Zupančič šestkrat pognal s štartnega bloka, kar je tudi dovoljeno maksimalno število štartov na prvenstvu. Prav v vseh nastopih je občutno popravljal osebne rekorde, kar mu je na koncu prineslo tudi odlične uvrstitve in medaljo.

Tako se je prav v vseh nastopih uvrščal med 8 najboljših. Osmo mesto je osvojil na 50 prsno in 50 prosto, sedmi je bil na 100 prosto in 100 mešano, šesto mesto je osvojil na 100 prosto. Za češnjo na torti, je osvojil še 3. mesto na 50 delfin, kjer je kot plavalec na 7 progi, torej ne favorit, odlično odplaval drugi del proge in na presenečenje vseh, osvojil tretje mesto.

V prihodnosti, bo potrebno vsekakor razmišljati o daljših tekmovalnih disciplinah, za katere bo potrebno tudi več treningov z večjo obremenitvijo, saj tudi v tem primeru velja rek, da volja najde pot.

Trboveljska šola na mednarodnem sejmu

Mednarodni sejem učnih podjetij je prejšnjo sredo potekal v Celju. Kot razstavljavci so se ga udeležili dijaki GESŠ Trbovlje. Bodoči ekonomski tehniki iz Trbovelj so...