Liga NLB/10.krog

RK Dol TKI Hrastnik : RK Gorenje Velenje 24 : 33 (12 : 16)

Dvorana Dolanka – 14.11.2018. Gledalcev 200. Sodnika Palačkovič in Backovič

RK Dol TKI Hrastnik: Seme, Nunčič; Brilej 4, Klepej 6, Ajdari 3, Grušovnik 1, Pintar, Bauerheim 1, Gospodarič, Hribšek 1, Ramič 2, Ribič 2, Simončič 1, Cigler 1, Koprivc 2; Trener: Aleš Sirk.

RK Gorenje Velenje: Taletovič 4 obrambe, Vujović 2 obrambi, Logar 2 obrambi; Mazej 2, Haseljić 2, Tajnik 4, Matanović 2, Levc, Stojnič 3, Miklavčič 3, Banfro 2, Verdinek 12, Šiško, Miha Kavčič, Aleks Kavčič 2, Kete 1; Trener: Zoran Jovičič.

7m: 3(2); 6(5)
Izključitve: 8 minut; 2 minuti

Velenjski rokometaši so že takoj v uvodnih minutah s hitrimi protinapadi zagospodarili na parketu dvorane Dolanka. V 8. minuti je tako semafor kazal 6:1 v njihovo korist in domači trener Aleš Sirk je bil primoran vzeti minuto odmora. Po njej so domači zaigrali odločneje in v dveh minutah s tremi zaporednimi zadetki v 10. minuti uspeli zaostanek zmanjšati le še na dva zadetka. V nadaljevanju je potekalo izenačeno srečanje vse do 28.minute, ko so pri rezultatu 14:12 v njihovo korist, Velenjčani do odmora še dvakrat zadeli v polno in odšli v slačilnico z vodstvom 16:12.

V drugem delu so na igrišču prevzeli pobudo gostje, domači so težko prihajali do vrat velenjske ekipe. Slednji pa so tudi v drugem polčasu nadaljevali s hitro igro ter dosegali lahke gole iz protinapadov. Največ preglavic je domači obrambi povzročal slovenski reprezentant Matic Verdinek, ki je že do odmora dosegel sedem zadetkov, na koncu pa se ustavil pri dvanajstih. V 46.minuti so domači zaostajali že za -12, kar je bila sploh najvišja prednost gostov na tekmi. Dolani so svoj zaostanek poskušali omiliti z borbeno igro, kar jim je na koncu deloma uspelo, vendar so na koncu športno čestitali boljšemu tekmecu.

Pri gostih poleg omenjenega najboljšega strelca Verdineka, velja omeniti še organizatorja Domna Tajnika s štirimi zadetki, pri domačih kapetana Gregorja Klepeja s šestimi in Klemna Brileja s štirimi zadetki.

V naslednjem 11. krogu dolski rokometaši gostujejo v Trebnjem.

Deli s prijatelji

Najbolj brano

Kibernetski napadi na zasavske občinske spletne strani

Zagorska, trboveljska, tudi litijska spletna stran je danes nedosegljiva. Kot smo izvedeli, naj bi šlo za kibernetske napade na občinske strani. »V tem času so...