-- OGLAŠEVANJE --

V Trbovljah podpovprečna delovna aktivnost

-- OGLAŠEVANJE --

Slovenija ima 0,5 odstotni prirast prebivalstva, medtem pa v Trbovljah prebivalstvo pada. Negativni prirast je kar 10,6 odstoten.

Pozitivni prirast so od okoliških občin zabeležili le v Litiji, in to kar 6,5 odstoten. Najmanjši padec je v Zagorju, kjer je negativni prirast 4,5 odstoten, v Hrastniku 8,7 in v Radečah 6,9 odstotkov.

Podpovprečna delovna aktivnost

V Trbovljah je pod povprečjem tudi stopnja delovne aktivnosti, večji je odstotek poškodovanih v transportnih  nezgodah, okolje je hrupnejše od drugih krajev. Nezavidljiv pa je tudi podatek vključenih v program Svit. Novih primerov raka na pljučih na 100.000 prebivalcev je 65 v Sloveniji, v Trbovljah pa kar 106. Tudi umrljivost je višja od nacionalnega povprečka.

Bistveno nad povprečjem so Trboveljčani le glede vključenosti v program Zora (preventivni program za odkrivanja raka na materničnem vratu) in to za približno 5 odstotkov nad povprečjem.

Na Nacionalnem inštitutu za javno zdravje, kjer so včeraj objavili raziskavo iz podatkov za leto 2017, so trboveljske kazalnike strnili takole:

Zdravstveno stanje in umrljivost

  • Bolniška odsotnost delovno aktivnih prebivalcev je trajala povprečno 16,7 koledarskih dni na leto, v Sloveniji pa 15,3 dni.
  • Delež oseb, ki prejemajo zdravila zaradi povišanega krvnega tlaka, je bil blizu slovenskemu povprečju, za sladkorno bolezen pa višji od slovenskega povprečja.
  • Stopnja bolnišničnih obravnav zaradi srčne kapi je bila 2,4 na 1000 prebivalcev, starih 35 do 74 let, v Sloveniji pa 2,1.
  • Pri starejših prebivalcih občine je bila stopnja bolnišničnih obravnav zaradi zlomov kolka 7,5 na 1000, v Sloveniji pa 6,4.
  • Delež uporabnikov pomoči na domu je bil blizu slovenskemu povprečju.
  • Stopnja umrljivosti zaradi samomora je bila 20 na 100.000 prebivalcev, v Sloveniji prav tako.

Dejavniki tveganja za zdravje in preventiva

  • Telesni fitnes otrok je bil blizu slovenskemu povprečju.
  • Stopnja bolnišničnih obravnav zaradi poškodb v transportnih nezgodah je bila 2,0 na 1000 prebivalcev, v Sloveniji pa 1,5.
  • Delež prometnih nezgod z alkoholiziranimi povzročitelji je bil blizu slovenskemu povprečju.
  • Odzivnost v Program Svit – presejanju za raka debelega črevesa in danke je bila 56,6 %, v Sloveniji pa 62,7 %.
  • Presejanost v Programu Zora – presejanju za raka materničnega vratu je bila 76,2 %, v Sloveniji pa 71,8 %.

Več podatkov najdete TUKAJ!

Deli s prijatelji

-- OGLAŠEVANJE --

Najbolj brano

-- OGLAŠEVANJE --

-- OGLAŠEVANJE --
-- OGLAŠEVANJE --
-- OGLAŠEVANJE --

Preberite tudi

Litija – Zagorje: Jutri NE bo popolne zapore ceste

Popolna zapora ceste Litija - Zagorje je za jutri odpovedana. Ob sobotah je sicer od 7.30 do 17. ure pri galeriji Šklendrovec napovedana popolna zapora...
-- OGLAŠEVANJE --