Zasavca državna prvaka “street basketa”

Pretekli vikend so na Kongresnem trgu v Ljubljani potekali zaključni košarkarski turnirji državnega prvenstva 3 na 3. V ulični košarki, kjer ekipe na en koš, sta se na zaključni turnir uvrstila tudi dva Zasavčana: Gašper Ovnik, kot član moške članske ekipe Piran in Tjaša Erman članica ženske ekipe do 17 let Ilirjanke Jr.

Oba Zasavčana sta s svojimi ekipami postala državna prvaka. Ovnik je tako po štirih letih zopet okusil zmagano na državnem prvenstvu medtem, ko se je Ermanova s titulo državne prvakinje okitila prvič.

Sicer je za obema omenjenima zasavskima košarkarjema tudi zelo uspešna košarkarska sezona v matičnih klubih. Ovnik si je z ekipo Košarkarskega Kluba Hrastnik priboril varen obstanek v 2. Slovenski košarkarski ligi, Tjaša Erman pa je osvojila naslov državne košarkarske prvakinje z ekipo Felix Zasavje v kategoriji do 15 let.

V Zasavje mali modularni jedrski reaktor – poleg elektrike rešitev tudi za (pre)drago ogrevanje zasavskih mest

»Nisem delal posebnih odločitev ali načrtov, kaj bom v politiki počel. Sam prihod v Evropski parlament je bil nenačrtovan,« pove Franc Bogovič, evropski poslanec...