Zasavska rekreativna liga

1. tekma: 11.2.2016; 19:00

KK veterani Zlatorog Laško 67 : 76 ETV

(17 : 22, 18 : 19, 16 : 14, 16 : 21)

Zelo pričakovane prve tekme izločilnih dvobojev so se začele. Samo ena ekipa napreduje, zato je bila tekma posledično zelo razburljiva z veliko menjavami v vodstvu. Tekmo so bolje začeli Laščani, ki so povedli z 9:3 ampak z nekaj lepimi protinapadi se je ETV približal in prehitel Laščane in  prvo četrtino dobil z 22:17. V drugi četrtini je bila igra zelo izenačena z veliko napakami na obeh straneh in tako se je polčas končal z izidom 41:35 v korist Etv-ja. V tretji četrtini sta se v obeh ekipah dokazali  odlični navezi, BLATNIK – DURNIK IN JERE – JESENČIČ,  kjer so z lepimi akcijami dvignili utrip dvorane. 3 četrtina je pripadla Zlatorogu z 16:14. V zadnji četrtini ETV ni pustil presenečenja in niso pustili Zlatorogu, da se približa in tako so dobili tekmo z 9 točkami razlike.

Strelci:

KK veterani Zlatorog Laško: Blagotinšek 22 1×3 (1/1), Blatnik 16 1×3 (1/2), Seme 11 (1/4), Durnik 11 (1/1), Sadar 5 1×3, Zor 2

ETV: Jasenčič 37 2×3 (11/12), Praznik 13 3×3 (0/2), Štibernik 11 1×3 (2/4), Krznarič 8 (2/4), Jere 7 (5/6), Jamšek 0, Gošte B. 0, Gošte I. 0, Polič 0, Manfredo 0

2. tekma: 11.2.2016; 20:30

Barbari 71 : 53 Tiferji Laško

(20 : 8, 21 : 19, 12 : 14, 18 : 12)

Druga tekma je bila po pričakovanjih zelo fizična. Manjkalo ni agresivne obrambe in osebnih napak. Bilo je veliko »trash talka« sodniki so morali kar 2x posredovati in dosoditi tehnično napako. Tekmo so bolje začeli Barbari, v prvi četrtini je izstopal Džombič, ki je dosegel 13 točk. Tiferji niso uspeli ujeti ritma in tako zaostali v prvi četrtini za 12 točk. V drugi četrtini je bila tekma izenačena in na odmor so odšli Barbari z 15 točkami razlike. V tretji četrtini je dišalo po preobratu, saj so se Tiferji zbrali in niso dopustili Barbarom lahkih košev. Četrtino so dobili z 14:10. Pričakovali smo napeto zadnjo četrtino ampak Barbari, niso pustili presenečenja in tekmo mirno pripeljali do konca z končnim izidom 71:53.

Strelci:

Barbari: Džombič 21 2×3 (3/3), Kellner 14 2×3 (4/12), Kasumovič 10 2×3 (2/3), Kumberger 7 1×3 (0/1), Golotič 5 (1/4), Halzer 5 (5/6), Tilinger 4 (0/2), Lazar 3 (1/2), Deželak 2 (0/2)

Tiferji Laško: Gajšek 25 4×3 (3/4), Krajnc 9 1×3 (4/6), Skok 8 (4/6), Remškar 4 (4/6), Polutnik 2, Pipan 2 (2/2), Zdolšek 2, Požun 1 (1/2), Kaluder 0, Mirt 0, Požin 0, Grešak 0

Končani so tako prvi tekmi četrfinala. Naslednji teden obe ekipi čakata nasprotnika v polfinalu.