-- OGLAŠEVANJE --

Zasavski El Clásico tokrat pripadel Rudarju

Na prvem zasavskem derbiju v tej sezoni je slavil Rudar (1:0) in tako Zagorjanom otežil boj za vrh prvenstvene lestvice v 3. SNL. Pred približno 1800 gledalci je edini zadetek na srečanju dosegel Davor Rižner v 75. minuti.

Srečanje je bilo zelo borbeno, nogometaši Zagorja so imeli skozi večino tekme terensko premoč, a si niso ustvarili veliko izrazitih priložnosti, čeprav so daleč najbolj učinkovita ekipa lige. Igralci Rudarja so odlično opravili svoje delo v obrambi in zabili zadetek, ki je bil dovolj za zasluženo zmago.

Jalovi napadi Zagorja

V prvem polčasu streli Nebojše Karamarkovića in Ivice Perića niso bili dovolj natančni za domačega vratarja Mateja Martinčiča, medtem ko je na drugi strani Rok Drnovšek stresel prečko gola Mihe Gracarja, ko je udaril po žogi z oddaljenosti približno 25 metrov.

Na začetku drugega polčasa je Martinčič na fantastičen način ubranil močan strel Perića po napaki domače obrambe, nato pa so Trboveljčani zapretili prek Jureta Laznika in Abdulaha Šišića. To je bila napoved odločilnega trenutka, ki se je zgodil v 75. minuti. Davor Rižner je na robu kazenskega prostora prišel do odbite žoge in jo z nizkim strelom poslal v zagorsko mrežo.

Že šestič domačini

Do konca tekme so gostje pritiskali, a so domači vzdržali in se veselili velike zmage s svojimi navijači. Združena trboveljska navijaška skupina Kamnita – Torcida je tokrat štela okrog 200 članov, gostujočih Crazy Boysov je bilo okrog 60. Srečanje je minilo brez omembe vrednega incidenta. Že šestič zapored se je zgodilo, da je zasavski derbi dobila domača ekipa.

Moštvo Zagorja kljub porazu ostaja na drugem mestu lestvice s 25 točkami, Rudar je peti s štirimi manj. Dvoboj med prvouvrščeno Zarico (29) in tretjeuvrščeno Ilirijo (25) je bil preložen zaradi preveč razmočenega igrišča.

Izjavi trenerjev po tekmi

Enkrat sem že dobil derbi na zagorski klopi, pred dvema letoma pa me je poraz tukaj odnesel s klopi. Morda sem dobil malce zadoščenja za tisto, kar se je zgodilo takrat. Vedeli smo, kje so Zagorjani nevarni in to smo uspeli dobro nevtralizirati. V prvem polčasu nam ni šlo tako dobro, v drugem pa smo bolje stali na igrišču in plod tega je bil naš zadetek, ki se je izkazal kot odločilni. Smo pa vsi po tej tekmi zares izčrpani, saj smo med pripravami na tekmo in tudi med srečanjem od sebe dali več kot sto odstotkov. Vzdušje je bilo fenomenalno. Škoda, da ni na leto vsaj pet takšnih tekem. Sicer živci trpijo, pri trenerjih sploh. Za igralce je lažje, trenerji pa smo pod večjim pritiskom, a to je del naše službe. Moje mnenje je, da če bomo ob koncu prvenstva, če vzamemo v zakup kvaliteto naše ekipe in vse naše trenutne probleme, med prvimi petimi, šestimi, bo to zadovoljivo,” je po zmagi dejal trener Rudarja Eduard Navratil.

Rudarju čestitam za zmago in za fer in borbeno igro, kakor tudi navijačem, ki so pričarali izjemno vzdušje. Pričakovali smo takšno igro Rudarja, ki pa je bil srečnejši za ta gol, ki je odločil srečanje. Ta poraz seveda ni dobrodošel v boju za prvo mesto. Vendar imamo pred zimsko pavzo še eno tekmo, nato pa še ves spomladanski del, v katerem bomo igrali z vsemi, ki so nam konkurenčni za vrh lestvice. Mislim, da bodo tiste tekme odločale o končni uvrstitvi. Moj prvi derbi je za mano. To je težko opisati, to je treba doživeti. Kdor tega še ni videl, ga toplo vabim, da pride spomladi v Zagorje in si ogleda derbi na Mestnem stadionu,” je po porazu na svojem prvem zasavskem derbiju povedal trener Zagorja Rok Cirar.