RK Dol TKI Hrastnik – MRD Dobova 27:24 (11:10)

Dvorana Dolanka, gledalcev 200. Sodnika Lah in Sok

RK Dol TKI Hrastnik: Seme, Nunčič; Brilej 3, Klepej 6(3), Hribšek 5,

MRD Dobova:  Dular 3, Markušić 5(1),  Hotko 3, Novak 6;

7m: 3(3); 2(1)
Izključitve: 10 minut; 8 minut

Po daljšem januarskem premoru, se je s tekmami 16.kroga nadaljevalo državno prvenstvo v ligi NLB. V soboto so dolski rokometaši v prvi letošnji tekmi, v dvorani Dolanka, zabeležili pomembno zmago. Proti neposrednemu tekmecu za obstanek v ligi, ekipi MRD Dobova, so z izvrstno igro v drugem delu, 2. polčasu, uspeli streti žilavega nasprotnika in vknjižili pomembni točki, ki jim še ohranjata upe za obstanek med najboljšimi.

Gostje so se predstavili kot sila neugoden nasprotnik in v uvodnih minutah presenetili domače z uspešno izvedenimi in hitrimi protinapadi ter povedli 5:3 in v 12.minuti 6:4. Domači so v nadaljevanju strnili vrste v obrambi, izvrstno pa je tudi tokrat svoje delo opravil zadnji mož v obrambi – vratar Klemen Nunčič, ki je do konca srečanja zbral zavidljivih 18 obramb. Po delnem izzidu 5:1, so v 20.minuti Dolani prešli v vodstvo 9:7, polčas pa s zadetkom najboljšega domačega strelca na tej tekmi – Luke Koprivca, zaključili z minimalnim vodstvom.

Tudi po odmoru smo bili priča borbeni in zavzeti predstavi obeh ekip, ritem igri pa so vse do 45.minute narekovali Dobovčani. Minuta odmora domačega stratega Aleša Sirka je predramila domače, ki so zaigrali bolje in tudi učinkoviteje, pomoč pa je v pravem trenutku prišla tudi s tribun. V 56. minuti je domači kapetan Gregor Klepej zadel za 25:22, potem pa so »kemičarji« s pametno in preudarno igro ohranili prednost do zaključnega žvižga.

“Tekma je bila v pravem pomenu besede derbi. Polna dvorana in glasna tribuna navijačev obeh moštev je bila prava vzpodbuda za odlično predstavo mojih soigralcev, še posebej velja to za zadnjih 15 minut. Gostje so se predstavili kot zrela ekipa željna zmage. Čeprav je bil zelo izenačena in trda tekma pa smo na koncu le uspeli streti odpor žilavih Dobovčanov in tako povečali svoje možnosti za obstanek v eliti. Vemo, da nas čaka še trd boj, vendar je bil nocoj dosežen korak naprej. Ekipa se zahvaljuje tudi navijačem, ki so nas spodbujali tudi v trenutkih, ko nam ni šlo najbolje, zato je ta zmaga tudi njihova”, je po tekmi povedal igralec Gregor Klepej.

V naslednjem krogu, v soboto 9.2. Dolani gostuje na Obali – pri RD Koper 2013.